Skip to Content

به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان برگزار شد:

کارگاه آموزشی سرطان و راههای پیشگیری از آن در میبد برگزار شد


این کارگاه آموزشی با حضور 50 نفر از مادران و دختران مددجوی تحت حمایت در خانه فرهنگ دکتر اسلامی ندوشن برگزار گردید.

به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان، کارگاه آموزشی "سرطان و راههای پیشگیری از آن " ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در بخش ندوشن برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میبد، حسین زین الدینی ضمن بیان این خبر گفت: این کارگاه آموزشی با حضور 50 نفر از مادران و دختران  مددجوی تحت حمایت در خانه فرهنگ دکتر اسلامی ندوشن برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی خانم " یاسایی" یکی از کارشناسان  شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیان اینکه سرطان سومین عامل مرگ و میر در ایران است، افزود: سالانه بیش از سی هزار نفر در اثر سرطان در ایران جان خود را از دست می دهند و پیش بینی می شود هر سال در کشور بیش از هفتاد هزار مورد جدید سرطان اتفاق می­افتد.

"یاسایی" در ادامه  یادآور شد: تاکنون بیش از یکصد نوع سرطان شناسایی شده است و این سرطانها در هر قسمتی ازبدن می توانند تظاهر پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: عامل خطر دخانیات بعنوان عامل خطر ثابت شده در ایجاد حداقل هشت نوع سرطان از جمله دهان، حنجره، ریه، پانکراس، مثانه، کلیه، مری، معده، وعامل احتمالی در سرطانهای روده بزرگ، دهانه رحم، سرطان خون، کبد، غدد فوق کلیوی، کیسه صفرا، حفره بینی و سینوسها می باشد.

"یاسایی ضمن بیان حقایقی در رابطه با سرطان، به علائم هشداردهنده سرطان اشاره کرد و افزود: قبل از بروز علائم سرطان، انواعی ازآن توسط تستهای غربالگری قابل تشخیص هستند و با انجام این تستها می توان قبل از بروز علائم، بیماری را تشخیص داد. 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.