Skip to Content

در قالب طرح «دانشنامه ازدواج» برگزار شد؛


کارگاه «آگاهی و مهارت‌های قبل و بعد از ازدواج» در قالب طرح دانشنامه ازدواج در هنرستان پسرانه تلاشگران میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، کارگاه آموزشی «مشاوره آگاهی و مهارت‌های قبل و بعد از ازدواج» در قالب طرح دانشنامه ازدواج با همکاری اداره بهزیستی و آموزش و پرورش شهرستان میبد با حضور 14 دانش آموز مقطع متوسطه هنرستان تلاشگران برگزار شد.

حجت الاسلام مقداد زارعی مدرس این کارگاه آموزشی بیان داشت: این کارگاه 4 روزه با هدف پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی، ارتقای سطح روان و کسب مهارت‌های زندگی و همچنین برای افزایش حس تعهد و مسؤولیت‌پذیری و افزایش اگاهی دانش آموزان نسبت به مقوله ازدواج و همسرداری تشکیل شد.

وی افزود: در این کارگاه مباحثی نظیر چرایی و چگونگی ازدواج، انگیزه منفی و مثبت نسبت به امر ازدواج، معیارهای انتخاب همسر، روابط دختر و پسر، ضرورت تحقیق در ازدواج، تصمیم گیری، آموزش مهارت های زندگی و موارد ضروری به دانش آموزان آموزش داده شد.

حجت الاسلام زارعی با تأکید بر ضرورت آموزش‌های پیش از ازدواج، گفت: با آموزش مهارت‌های زندگی باید نسل جوان را برای ازدواج و تشکیل خانواده آماده کرد و در این راستا آسیب اجتماعی طلاق ناشی از عوامل مختلفی است که یکی از این عوامل عدم آشنایی با مهارت‌های زندگی و آئین همسرداری است.

وی در رابطه با دستاوردهای این کارگاه ابراز داشت: نخستین و مهم‌ترین دستاورد این رویکرد، شکل‌گیری انتخاب درست زوجین در پیش از ازدواج است تا خانواده‌ ها و به ویژه جوانان برای انتخاب همسر آینده خود با رعایت برخی فاکتورها همسری مناسب و هم کفو را انتخاب کنند.

حجت الاسلام زارعی از مهارت خودآگاهی، همدلی، ارتباط مؤثر، روابط بین فردی و  مهارت تصمیم‌گیری به‌عنوان شماری از مهارت‌هایی که جوان ها پیش از ازدواج باید فرا بگیرند، یاد و خاطرنشان کرد: مهارت حل مسأله، تفکر خلاق، تفکر انتقادی، توانایی حل مسأله و توانایی مقابله با استرس نیز از دیگر مهارت‌هاست که اکنون بسیاری از جوانان بدون داشتن این مهارت‌ها وارد یک زندگی مشترک می‌شوند و با اندک اختلاف و سوءبرداشتی از ارتباط با یکدیگر، زندگی خود را متزلزل و ناکام می‌پندارند.

وی در پایان تصریح داشت: اگر این آموزش ها را قبل از ازدواج به جوانان بدهیم قطعاً ازدواج آگاهانه ای صورت گرفته و درنتیجه مسائل و مشکلات زندگی کمتر شده و خانواده ی بالنده تری خواهیم داشت.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.