Skip to Content


کاروان اشراق ولایت شهرستان میبد+گزارش تصویری(1)


بازسازی و بازخوانی آیین بزرگ و تاریخی واقعه غدیر خم در عید سعید غدیر خم در میبد به اجرا درآمد.

عکس:محمد حسین دهقانی

به گزارش "میبدخبر"،واقعه غدیر خم با عنوان کاروان اشراق ولایت امسال هم مانند سالیان قبل  در روز عید سعید غدیر خم در شهرستان میبد بازسازی و بازخوانی شد.

این برنامه که طبق سنوات گذسته از حسینیه قاسم بن الحسن(میدان شهرداری) با برنامه حج ابراهیمی (حجه الوداع پیامبر (ص)) آغاز شده، کاروان حاجیان خانه خدا به صورت نمادین به طرف حسینیه بزرگ فیروزآباد حرکت کرده و در آن مکان که صحنه برکه غدیر طراحی شده مراسم خطبه خوانی و بیعت توسط هنرمندان گروههای تعزیه میبد اجرا شد.

این مراسم برای اولین بار در کشور در شهرستان میبد به اجرا در آمد و سپس دیگر نقاط کشور با الگوبرداری از این حرکت زیبا روز عیدغدیرخم به بازسازی واقعه غدیر می پردازند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.