Skip to Content

معاون فرماندار ميبد:

کارفرمایان از غیربومی هایی که به دفتر سلامت مراجعه کرده اند استفاده کنند


چنانچه کارفرمایان، نیروی کار غیربومی را بدون تکمیل فرم و معرفی به دفتر سلامت کار بکار گیرند، به نوعی تخلف محسوب شده و با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد

فاز مطالعاتی و مصاحبه های اکتشافی طرح "مدیریت مهاجرین و مهندسی مهاجرت ها در میبد" از تابستان امسال آغاز و از اواسط مهرماه وارد فاز اجرایی آن گردیده است .

سید محسن فلاح ضمن تأکید بر اهیمت طرح و لزوم پیگری مجدانه آن گفت : از همه ادارات و دستگاه های ذیربط در طرح مدیریت مهاجرین تقدیر و تشکر می نمایم .

وی خطاب به دست اندرکاران طرح و ادارات مرتبط گفت : موفقیت نسبی بدست آمده با همکاری همه شما بدست آمده و با ادامه یافتن همین همکاری ها می توان نتایج و اثرات خیر این طرح را ان شاءالله در چند ماه آینده مشاهده کرد. وی ادامه داد ، این فعالیت ها در راستای امنیت و آسایش شهروندان (چه بومی و چه غیربومی) آغاز شده و نفع آن بیش از هر کسی یا هر نهادی به مردم و شهروندان خواهد رسید.

وی در خصوص اهتمام ادارات در زمینه اجرایی شدن این طرح گفت : به هر حال این کاری است که به خوبی آغاز شده و یک الگویی از همکاری بین بخشی به حساب می آید و باید با جدیت و سرعت بالا ادامه پیدا کند و با توجه به رضایت مردمی و انتظارات بوجود آمده هیچ گونه تعلل و سستی در این کار قابل قبول نیست.

معاون فرماندار افزود : در برنامه های آتی در نظر داریم تعداد ادارات متصل به بانک اطلاعات مهاجرین را افزایش داده و فرم های تغییر محل سکونت را جهت تکمیل و ثبت در سامانه در اختیارشان قرار دهیم و در بخش صنعت و واحدهای تولیدی نیز فرم تغییر محل سکونت در اختیارشان قرار گرفته و مقرر گردیده است کارفرمایان اطلاعات نیروهای غیربومی خود را در قالب فرم مذکور تکمیل و نیروهای متقاضی شغل و یا تمدید قرارداد را به دفتر سلامت کار جهت ثبت اطلاعات هویتی و انجام استعلامات لازم معرفی کنند .

وی تأکید نمود : چنانچه کارفرمایان محترم ، نیروی کار غیربومی را بدون تکمیل فرم و معرفی به دفتر سلامت کار بکار گیرند، به نوعی تخلف محسوب شده و با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد. تمام اصناف موجود در سطح شهر نیز موظف گردیدند جهت صدور پروانه کسب یا اشتغال مهاجرین غیربومی ،  افراد غیربومی را به این دفتر معرفی کنند.

در این جلسه صحبت های مدعوین به دو بخش تقسیم گردید:

۱- ارائه گزارش خلاصه ای از اقدامات انجام شده در آن مجموعه

۲- در صورتی که موانع و مشکلاتی پیش روی اجرای طرح وجود دارد اظهار گردد تا با همفکری یکدیگر راه حل آن را پیدا کنیم.

در ادامه اعضا حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را مطرح کردند و مقررگرید موانع و موارد اجرایی لازم در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گرفته تا کار بدون وقفه ادامه یابد.

منبع: فرمانداری

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.