Skip to Content


کارشکنی سعودی‌ها در مسیر اعزام حجاج ایرانی


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عربستان سنگ اندازی و کارشکنی می کند تا حجاج ایرانی نتوانند این فریضه را انجام دهند.

علی جنتی عصر جمعه در ششمین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس که همزمان با ۱۰ اردیبهشت، روز ملی خلیج فارس در بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در تمامی مقاطع تلاش داشته همزیستی مسالمت آمیزی با تمامی کشورهای منطقه داشته باشد، عنوان کرد: عربستان سعودی از اولین روزهای پیروزی انقلاب تلاش کرد جریانات افراطی را در منطقه تقویت کند اما در مقابل آنها جمهوری اسلامی ایران حتی در دوران هشت ساله دفاع مقدس تلاش می کرد رابطه معقول و منطقی با کشورهای منطقه داشته باشد و امروز هم این اعتقاد را داریم که با کشورهای منطقه اشتراکات فرهنگی بسیار زیادی داریم و می توانیم در کنار یکدیگر امنیت منطقه را حفظ و همه از منافع مشترک بهره مند شویم.

جنتی با بیان اینکه حمله عناصر خودسر به سفارت عربستان توسط تمامی مقامات نظام محکوم شد و عوامل این حمله دستگیر و امروز در زندان هستند، اضافه کرد: جمهوری اسلامی اعتقاد دارد سفارتخانه ها دارای مصونیت دیپلماتیک هستند و با حمله کنندگان به آنها برخورد می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه دولت عربستان مکلف است تمامی تمهیدات را برای ادای فریضه حج مسلمانان فراهم کند، تصریح کرد: امسال سنگ اندازی و کارشکنی می کنند تا حجاج ایرانی نتوانند این فریضه را انجام دهند و با وجود اینکه از چند ماه قبل تلاش های بسیاری از سوی ایران برای اعزام حجاج صورت گرفته اما تا امروز شاهد همکاری عربستان سعودی نیستیم.

جنتی افزود: باید مراقب شویم که دچار افراطی گری نشویم و جنگ عرب و عجم در منطقه راه نیفتد و سعی کنیم مسائل و مشکلات با دولت های منطقه را حل کنیم.
 

منبع: مهررای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...