Skip to Content

به مناسبت سالروز ولادت نخبه قرآنی یزد؛

چه کسی جواب خون مهاجر الی الله را می دهد؟


مردم یزد می خواهند بدانند جواب دختران خردسال حاج حسن دانش نخبه قرآنی ایران و یزد دارالعباده را چه کسی می دهد؟ مردم می خواهند بدانند دستگاه دیپلماسی با سردمداران ستمکار آل سعود چه برخوردی کرده و چگونه این برخورد را به سمع و نظر مردم می رساند.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از عصر فرهنگ، امروز دهم تیر ماه، مصادف با سالروز ولادت حسن دانش قاری بین المللی  اهل یزد است. حسن دانش نخبه قرآنی یزد سال گذشته در سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن کریم موفق به کسب رتبه نخست شد.
حسن دانش که پیش از این نیز در مسابقات جهانی بسیاری شرکت کرده و حائز رتبه شده بود سرانجام با تلاش و پشتکار خود در دهم اسفند سال 93 در مسابقات بین المللی قرآن کریم با کشب رتبه نخست مسابقات به عنوان قاری برتر شناخته شد.
خوشحالی و غروری که با پیروزی این نخبه قرآنی در بین مردم یزد ایجاد شده بود با دیدار وی با رهبر انقلاب و تلاوت در محضر ایشان همچنین تجلیل حضرت آیت الله خامنه ای از شخصیت دانش تکمیل شد.

 

حضور حاج حسن دانش در محضر رهبر انقلاب بعد از مسابقات بین المللی قرآن


خود دانش در مصاحبه ای از این دیدار به  عنوان  یکی از بهترین خاطرات افتخارآفرین زندگی‌اش یاد کرده و گفته بود: «پس از پایان تلاوت که به دست‌بوسی ایشان رفتم، تشکر کردند و گفتند: «آیات خیلی خوبی بود، صدای بسیار خوبی داشتید؛ صوت و لحن و وقف و ابتدا هم خوب بود». این فرمایش آقا برایم بسیار دلنشین بود و خوشحالم که ایشان اینگونه به من توجه کردند.»
اما متاسفانه دانش که با همراه کاروان قاریان ممتاز قرآنی به حج اعزام شده بود، در فاجعه منا به همراه نزدیک به پانصد نفر از حجاج ایرانی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. طبیعی است که شنیدن این خبر تا چه حد برای مردم یزد دردناک بود. این را می شد به سادگی از حضور بی نظیر و چشمان گریان مردم دارالعباده در مراسم تشییع وی فهمید.

 

سنگ تمام مردم یزد در وداع با پیکر حاج حسن دانش


حالا با گذشت نزدیک به یکسال از عروج مهاجر الی الله حاج حسن دانش دولت خونریز آل سعود که عنادش با اسلام ناب محمدی(ص) در سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن اثبات شده است نه تنها به خاطر این اقدام مواخذه نشد بلکه حتی با یک طراحی ناجوانمردانه از حضور حجاج وزائران ایرانی برای انجام واجبات حج در سرزمین وحی هم جلوگیری کرد.
این اقدامات و گستاخی ها تنها نتیجه انفعال و دیپلماسی لبخند دولت تدبیر است. اگر بنا بود با زانو زدن ظریف مقابل امیر کویت مشکلات حجاج ایرانی حل و فصل شود احتمالا هنوز برای بازگرداندن پیکر مطهر این شهدا به کشور هم دچار مشکل بودیم. اگر نبود نهیب رهبر انقلاب و هشدار در مورد واکنش سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران احتمالاً پیکر مطهر شهید دانش هم سیزدهم مهرماه در جوار امامزاده سید جعفر یزد(ع) آرام نگرفته بود.
اما دولتی ها به جای اینکه به اقدامات ددمنشانه رژیم سفاک آل سعود خرده بگیرند برای قلع و قمع مردم داغداری که به خونخواهی حجاج ایرانی به سفارت عربستان حمله کرده و با بی تدبیری، سو مدیریت و حتی شاید توطئه زمینه ساز بروز آسیب بزرگ شدند، کمر بسته اند.
کاش همان زمان که دولتی ها در دفاع از سفارت عربستان بیانیه می دادند و رسانه های زنجیره ای و اقماری شان به محکوم کردن خودسرها می پرداخت اندکی هم برای داغدیدگان فاجعه منا و در محکومیت عامل اصلی جنایات گام بر می داشتند.
همین چند روز قبل روحانی در همایش سراسری قوه قضائیه اظهار کرد: «مردم می خواهند بدانند اگر عده ای خودسر به یک سفارت خارجی برخلاف قانون و امنیت عمومی کشور حمله کردند که عاملانشان و عامرانشان به خوبی روشن هستند قوه قضائیه چگونه برخورد می کند و چگونه اجرای این حکم به سمع و نظر مردم می رسد.»
جناب آقای روحانی! شما که همواره می گفتید از جیب و جانب مردم شعار ندهید! چه شده که حالا به نمایندگی از مردم شعار می دهید؟ اصلا چطور به خواسته مردم پی برده اید؟ مردم نه می خواهند بدانند چرا هزینه های جاری دولت افزایش یافته، نه می خواهند بدانند چرا سفره ها کوچکتر شده، نه می خواهند بدانند چرا تورم و بیکاری افزایش یافته، نه می خواهند بدانند چرا هنوز از چین سنگ پا وارد می شود، نه می خواهند بدانند چرا صنعت هسته ای تعطیل شد فقط و فقط می خواهند بدانند چرا مردم خشمگین به سفارت عربستان حمله کرده اند؟!
همه می دانند این سخنان تنها برای فرار از جو ایجاد شده به خاطر اعطای حقوق های نجومی در دولت راستگویان  و نقش نزدیکان شما از جمله برادرتان در این فساد ها است، اما بد نیست بدانید مردم بسیاری هم هستند که می خواهند بدانند رژیم مستکبر آل سعود بابت به خاک و خون کشیدن هزاران زائر و حاجی در سرزمین امن الهی چه هزینه ای پرداخت کرده است؟
خیل گسترده مردم حاضر در تشییع جنازه طلبه و بسیجی شهید حاج حسن دانش  می خواهند بدانند جواب دختران خردسال حاج حسن دانش نخبه قرآنی ایران و یزد دارالعباده را چه کسی می دهد؟ مردم یزد می خواهند بدانند جواب پدر پیری که بعد از شهادت فرزندش یک سال هم دوام نیاورد را چه کسی می دهد؟

 

پدر و فرزندان خردسال مرحوم دانش

 

مردم می خواهند بدانند قوه مجریه با سردمداران ستمکار آل سعود چه برخوردی کرده و چگونه این برخورد را به سمع و نظر مردم می رساند.


علی رحیمیان
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.