Skip to Content

بخشش ناروا از جیب مردم یزد؛

چه کسی جوابگوی مسئله کمبود آب استان است؟!


استاندار یزد نیز در قبال این کندی ها و موانعی که برای انتقال آب به استان وجود دارد، پاسخ درخوری نمی دهد؛ و حتی نسبت به برداشت آب توسط فولاد مبارکه اصفهان از خط لوله انتقال آب به استان نیز، بی تفاوت بوده و موضع خاصی اتخاذ نکرده است.

به گزارش " میبد خبر"؛ یکی از مشکلاتی که سال‌هاست مردم یزد با آن دست و پنجه نرم می کنند، مشکل کم آبی در این استان است. این مسئله به قدری برای مردم آزاردهنده است که در برخی از روستاهای استان در طول تابستان اصلا خبری از آب نیست و مردم ایام گرم تابستان را به سختی و بدون آب لوله کشی سپری می کنند.
مسئولان استانی و حتی مسئولان کشوری بارها حل و فصل این معضل را وعده داده اند، تا جایی که حسن روحانی در سفر اسفندماه سال گذشته به یزد، وعده انتقال آب خلیج فارس به یزد را با تبلیغات گسترده به مردم استان داد. وعده ای که برخی از مسئولان استانی، قبل و بعد از سفر رئیس جمهور بر روی آن مانور زیادی دادند و به قدری روی آن تبلیغات کردند، کانه خیلی زود مشکل آب مردم استان حل خواهد شد. با این همه آنچه در تابستان امسال و به ویژه در ماه مبارک رمضان هم شاهد آن بوده و هستیم، کمبود آب در استان است.
اجرای خط انتقال آب به یزد شتاب لازم را ندارد و به کندی پیش می رود و در واقع بودجه لازم برای این منظور تأمین نمی‌شود. استاندار یزد نیز نه تنها در قبال این کندی ها و موانعی که برای انتقال آب به استان وجود دارد، پاسخ درخوری نمی دهد؛ بلکه وی حتی نسبت به برداشت آب توسط فولاد مبارکه اصفهان از خط لوله انتقال آب به استان نیز، بی تفاوت بوده و موضع خاصی اتخاذ نکرده است. این در حالی است که مسئول پیگیری آب به استان –که اتفاقا با لهجه اصفهانی در جلسات صحبت می کند!- نیز تا کنون اقدام قابل توجهی را از وی شاهد نبوده ایم و پاسخگوی این مسئله نیست.
برداشت آب از خط لوله انتقال آب به استان یزد توسط فولاد مبارکه اصفهان، در حالی است که این خط لوله از منابع انسانی و جیب مردم یزد احداث شده و انشعاب گرفتن از آن خلاف مقررات و ضوابط است و چنانچه انشعابی از این خط لوله قرار بود صورت گیرد باید مجوز آن از سوی مردم استان یزد صادر می‌شد.

 

منبع:http://yazdrasa.ir
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.