Skip to Content

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه یزد:

چه می‌شود رئیس دانشگاه فردی ممنوع‌التصویر را فرزند متعهد امام(ره)خطاب می‌کند؟


چه می شود که رئیس دانشگاه فردی که خون به دل رهبری کرد و با اعلام مواضع و صحبت های خود آتش فتنه را شعله ور ساخت و در کوران فتنه، 30 تیر 88، نظر به رفراندم گذاشتن مشروعیت نظام را مطرح کرد و به خاطر تمام جرم و جنایاتی که انجام داد هم اکنون هم به واسطه ی حکمی که معاون اول قوه ی قضائیه اخیرا یادآوری و اعلام کرد ممنوع التصویر است ، را فرزند متعهد و فاضل امام راحل خطاب می کند؟

میبد خبر؛

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران همواره در همه ی برهه های سخت و تعیین کننده نظام اسلامی حامی نظام و مدافع حریم ولایت و رهبری بوده اند . در انتخابات 92 نیز به گواهی تاریخ با لبیک گفتن به هل من ناصر انقلاب و نظام اسلامی ایران، با حضور حداکثری خود مشت محکمی به دهان استکبارجهانی که همیشه درصدد این نظام مقدس بوده است، نواختند . بعد از  مشخص شدن نتیجه ی انتخابات و شروع به کار رسمی دولت، مثل همیشه این مردم عزیز با حسن ظن، پشتیبانی خود را از دولت منتخب در عمل ثابت کردند و دور از افکار و عقائد و علایق حزبی برای آبادانی هر چه بیشتر این مرزوبوم بیش از پیش تلاش کردند.

اما دولت تدبیروامید در همان ابتدای کار نشان داد که در برخی موارد حرف هایش صرفا شعارهایی بود برای رای آوردن و رسیدن به اهداف انتخاباتی . یکی از این شعارها، عملکرد فراجناحی و شعار میانه روی و اعتدال این دولت بود که معنای حقیقی آن با انتخاب اعضای کابینه ی دولت و هیات وزرا بر مردم روشن گشت.

در همین باب و در فضای دانشگاه چند سوال داریم که توجه به آن خالی از لطف نیست ؛

1) دانشگاه ها هم از قاعده ی بالا مستثنا نبودند و ترکش این سیاست بازی ها به بدنه ی آنها نیز اصابت کرد . در بعضی از دانشگاه ها از جمله دانشگاه یزد  که در ابتدای امر ریاست آن با آرمان داشتن دانشگاهی آرام و ایجاد فضای عملی در سایه ی این آرامش و به تبع ان ارتقای سطح علمی، پای به این عصه نهاد، نمی دانیم چه شد  که نگاه های مسموم حزبی به سطح دانشگده ها و اساتید کشیده شد و بخاطر این عقیده های بیمار و خارج از قوانین اداری واخلاقی، اساتیدی که سطح بالای علمی برخی دانشکده ها مدیون حضور آن ها بوده و هست، به انزوا کشیده شده و بعضا سلب مسئولیت و اخراج شدند؟

2) چه شده است که عده ای که بغض امام و رهبری و انقلاب را در دل داشتند هم اکنون احساس کردند که می توانند وارد فضای دانشگاه شده و آن را آلوده کنند؟دانشگاه و مسولین را چه شده است که عده ای به اسم انقلاب و تحت لوای قانون تیشه به ریشه ی این نظام می زنند؟آیا قانون عوض شده؟ یا سلیقه ی مجریان قانون؟ و یا هم شاید ارزش ها؟

3) چه می شود که رئیس دانشگاه فردی که خون به دل رهبری کرد و با اعلام مواضع و صحبت های خود آتش فتنه را شعله ور ساخت و در کوران فتنه، 30 تیر 88، نظر به رفراندم گذاشتن مشروعیت نظام را مطرح کرد و به خاطر تمام جرم و جنایاتی که انجام داد هم اکنون هم به واسطه ی حکمی که معاون اول قوه ی قضائیه اخیرا یادآوری و اعلام کرد ممنوع التصویر است ، را فرزند متعهد و فاضل امام راحل خطاب می کند؟ کدام تعهد و فضل؟ نکند تعهد به دشمنان قسم خورده ی انقلاب و فضل حضور موثر در فتنه 88 ؟! در مورد نسبت دادن این فرد معلوم الحال به امام راحل هم سید شهیدان اهل قلم چه زیبا وصف می کنند شرح حال اینها را، زمانی که گفت :

"زمانه ی عجیبی است برخی مردمان امام گذشته را عاشق اند نه امام حاضر را ."

میدانی چرا؟امام گذشته را هرگونه که بخواهند تفسیرمیکنند امام حاضر را باید فرمان برند ، و کوفیان عاشورارا اینگونه رقم زدند ."اگر راست می گویید اورا به رهبری که امروز حاضر است، نسبت دهید تا ببینید و بشنوید عکس العمل و پاسخ امام را .

و در آخر، ما دانشجویان رسم مطالبه گری و آزادگی و شجاعت در عین تقوا را از اماممان مشق کردیم و هیچ ابایی از تبیین حق و حقیقت نداشته و نداریم . پس از مسئولین تقاضا داریم حتی اگر جوابی منطقی برای سوالات ما ندارند حداقل کمی در آنها تامل کنند و بخاطر خوش آمد دیگران،آخرت خود را خراب نکنند و بدانند که :"إِنَّهَا إِنْ تَکُ مِثْقَالَ حَبَّةٍ مِن ْخَرْدَل ٍفَتَکُنْ فِی صَخْرَةٍأَوْ فِی السَّمَاواتِ أَوْ فِی الأرضِ یَأتِ بِهَا اللَّهُ"

والسلام علی من اتبع الهدی

 

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.