Skip to Content


چهار توصیه کلیدی به مسئولین درباره انتخابات


بیانات رهبر انقلاب در دیدار ۱۹ بهمن با نیروی هوایی ارتش حاوی نکات جدیدی درباره‌ی «انتخابات» بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چند نکته را به عنوان «توصیه» و «تذکر» خطاب به مسئولین کشور...

به گزارش "میبدخبر"، بیانات رهبر انقلاب در دیدار ۱۹ بهمن با نیروی هوایی ارتش حاوی نکات جدیدی درباره‌ی «انتخابات» بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چند نکته را به عنوان «توصیه» و «تذکر» خطاب به مسئولین کشور مطرح کردند:

۱. افکار عمومی را مشوش و مردد نکنید

رهبر انقلاب با اشاره به برخی از حرفهای مطرح شده در فضای سیاسی و رسانه‌ای نسبت به طرح مطالبی که مایه‌ی «تشویش و تردید در دلهای مردم» می‌شود تذکر دادند: «حرفهایی این روزها زده میشود...که مایه‌ی تشویش افکار عمومی و مایه‌ی تردید دلهای مردم میشوند؛ حرفهای نامناسب و غلط، فقط با نگاه سیاسی به مسائل نگاه کردن، نگاه خدایی را بکلّی کنار گذاشتن؛ از این حرفها گاهی این روزها شنیده میشود.»

۲. از مسائل اساسی کشور غفلت نکنید

رهبری با اشاره به مقطعی بودن انتخابات به مسئولین توصیه کردند: «مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای انتخابات، مسئولین کشور را از مسائل مستمر و دنباله‌دار و اساسی غافل نکند... آنچه باقی میماند، مسائل اساسی کشور است...[انتخابات]، مسئله‌ی گذرا است؛ کسانی که باید فکر کنند دارند فکر میکنند، کسانی که باید عمل کنند دارند عمل میکنند؛ مسئولین کشور ذهنشان را به این چیزها مشغول نکنند.»

۳. به فکر رونق تولید و رفع رکود باشید

در ادامه‌ی همین بحث حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای مجدداً مسئله‌ی «اقتصاد» و «مقاوم‌سازی» آن را یکی از این موضوعات مهم کشور دانسته و وظایف مسئولین در این زمینه را مورد تأکید قرار دادند: «ما اگر وابسته‌ی به نفت نباشیم، ما اگر تولید داخلی‌مان را تقویت بکنیم، آن روزی که نفت از صد دلار می‌آید به بیست‌وچند دلار، دیگر تنمان نمیلرزد. ما اگر بتوانیم تولید داخلی را رونق بدهیم، رکود را از بین ببریم، آن‌وقتی که دشمن واردات فلان کالا را محدود میکند، ممنوع میکند، ما خم به ابرو نمی‌آوریم... به فکر اقتصاد باشید.»

۴. دشمن را فراموش نکنید

یکی دیگر از تذکرات رهبری به فراموش نکردن «نقش دشمنان» و توطئه‌های آنان برمی‌گشت. در این زمینه رهبر انقلاب نسبت به «غفلت از دشمن» در همه‌ی عرصه‌ها و از جمله در «اظهارنظرها و موضع‌گیری‌ها» تذکر دادند: «دشمنها را نبایستی از یاد برد... توجّه کنیم که نقش این دشمن چیست و در همه‌ی مسائل براساس این سیاست‌گذاری کنیم، براساس این قانون‌گذاری کنیم، براساس این اقدام کنیم، براساس این حرف بزنیم.»

منبع: khamenei.ir
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.