Skip to Contentمشکلات ترافیکی در خیابان امام خمینی(ره) میبد سال‌هاست که مورد توجه مسئولین و مردم بوده است.

به گزارش  میبد خبر، خیابان امام خمینی(ره) به نوعی مهمترین خیابان شهرستان میبد می باشد که مسائل ترافیکی در آن، به یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین شهری تبدیل شده و هر کدام به نوعی با آزمون و خطا، جذب مشاور و راهنما و … سعی در بهتر کردن رفت و شد در این خیابان کرده اند که گاهاً برخی از این فعالیت ها به بدتر شدن وضعیت نیز کمک کرده است.

متاسفانه در این میان، یکی از مسائلی که اصولا اهمیتی نیافت و یا به صورت بسیار کمرنگ به آن پرداخته شد، فعال کردن خیابان های موازی خیابان اصلی جهت استفاده مردم بود، شاید یکی از دلایلی که بهانه این عدم استفاده را رقم زد، کم بودن استقبال مردم از این خیابان های جایگزین بوده، اما باید گفت ایجاد و تقویت مسیرهای جایگزین کم‌کم و به علت وجود ترافیک در خیابان اصلی، موجب جلب توجه مردم و استفاده از آنها نیز می شود.
سه خیابان ۲۲ بهمن، شهید دستغیب و بلوار شهدا(حد فاصله میدان جانباز و میدان امام حسین علیه السلام) که به صورت موازی در کنار خیابان امام خمینی(ره) وجود دارند، از ظرفیت های مهمی هستند که می توانند بار ترافیکی خیابان اصلی را به راحتی و به میزان زیادی کاهش دهند، و در این سه خیابان شاید خیابان شهید دستغیب از شرایط بسیار بهتر و ویژه تری نیز برخوردار باشد.
خیابان شهید دستغیب امروزه به علت نبود روشنایی مناسب، نبود علائم راهنمایی رانندگی، نداشتن خطوط راهنما، وضعیت نامناسب باغچه‌های کنار خیابان و جدول‌ها، و وجود یک پیچ در میانه آن که ایجاد یک رفوژ میانی تنها لطف مسئولین به آن بوده، به نماد عدم توجه و کوتاهی مسئولین تبدیل شده است.
حال باید از مسئولین گرامی این مطالبه جدی را داشت که در به روز رسانی این خیابان همت خود را به کار گیرند تا نه تنها امنیت همین تعداد افرادی که از این مسیر استفاده می کنند تامین شود، بلکه موجبات کم کردن ترافیک خیابان اصلی و انتقال دادن بخشی از عبور و مرورها به این خیابان نیز فراهم شود. این مسئله حتی موجب کم شدن هزینه‌های مورد نظر برای مباحث ترافیکی خیابان امام خمینی(ره) نیز می شود.

میبدما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.