Skip to Content


چرایی علاقه مسؤولان دولتی به دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای


روزهای آینده و تا زمان انتخابات یقینا باز هم شاهد موضع‌گیری‌ها و اقدامات حاشیه‌ساز توسط دولتی‌ها خواهیم بود و تیم عملیات روانی دولت برای انحراف افکار عمومی از کارنامه دولت باز هم تقلا خواهد کرد.

میبد خبر؛ تکرار رویه حاشیه‌سازی توسط دولتی‌ها موجب شده تا ترفند آن‌ها بیش از گذشته مشخص شود و حالا دیگر خیلی‌ها از اهداف پشت پرده رفتارها و اقدامات حاشیه‌ای دولت مطلع هستند و می‌دانند مسؤولان دولتی با چه هدفی دست به اقدامات حاشیه‌ساز و بعضا ساختارشکنانه می‌زنند. اما در شرایط فعلی به نظر می‌رسد سه عامل مهم موجب شده تا دولت دست به چنین اقداماتی بزند:

1- شکست برجام که در واقع به مثابه شکست ایده اصلی دولت در اداره کشور است. عهدشکنی‌های پی در پی طرف غربی در قبال برجام، نقض مکرر آن توسط آمریکا و همچنین بی‌تاثیری برجام در زندگی واقعی مردم و حتی بدتر شدن اوضاع اقتصادی، عاملی است که دست دولت را نسبت به مانور بر روی توافق هسته‌ای و سیاست خارجی بسته است. این مسئله به ویژه بعد از انتخابات ریاست جمهوری امریکا و روی کار آمدن دونالد ترامپ بیش از پیش عرصه را برای دولت ناکارآمد یازدهم تنگ کرده است.

2- فوت اکبر هاشمی رفسنجانی که اصلی‌ترین حامی دولت روحانی محسوب می‌شد، شرایط سختی  را برای دولت به وجود آورده و موجب شده تا دولت به مانند گذشته فضا مانور نداشته باشد. در واقع موضع‌گیری‌های تند و ساختارشکنانه در شرایط عدم حضور حامی مؤثری چون رفسنجانی برای دولت روحانی کار ساده‌ای نیست و دولت مجبور است برای برون‌رفت از فضای پساترامپ و پسارفسنجانی به حاشیه‌سازی حول مسائل فرهنگی و اجتماعی بپردازد.

3- اما مهم‌تر از همه این موارد، دست خالی دولت در عملکرد مثبت و کارنامه سیاه و اسف‌بار دولت  در اقدام و عمل برای مردم است که موجب شده تا دولتی‌ها از اینکه عملکرد آن‌ها به عنوان محور و معیار انتخابات پیش رو قرار بگیرد به شدت نگران باشند و به همین جهت به هر دری می‌زنند تا افکار عمومی را به مسائل دیگر متوجه کنند.

لذا اگر این روزها می‌بینیم مسؤولان دولتی به هر مسئله‌ای به جز مسائل اقتصادی و مسائل اصلی مردم می‌پردازند و سعی دارند به هر دری بزنند تا افکار عمومی درگیر مسائل حاشیه‌ای و بی‌اهمیت شود، به این دلیل است که کارنامه درخوری در چهار سال گذشته نداشته‌اند. بر همین اساس در روزهای آینده و تا زمان انتخابات یقینا باز هم شاهد موضع‌گیری‌ها و اقدامات حاشیه‌ساز توسط دولتی‌ها خواهیم بود و تیم عملیات روانی دولت برای انحراف افکار عمومی از کارنامه دولت باز هم تقلا خواهد کرد.

یزد رسارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.