Skip to Content

مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد:

چاه‌ها ۸۰ درصد منابع آب زیرزمینی یزد را تخلیه کرده‌اند


مدیر حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه در استان یزد ۳ هزار و ۵۴۶ حلقه چاه حفر شده است، گفت: این چاه‌ها ۸۰ درصد منابع آب زیرزمینی را تخلیه کرده‌اند.

به گزارش میبد خبر، محمدرضا حکیمی اظهار داشت: در استان یزد ۳ هزار و ۵۴۶ حلقه چاه وجود دارد که این چاه‌ها ۸۰.۴ درصد منابع آب زیرزمینی را تخلیه کرده‌اند و در کنار آن، ۲ هزار و ۶۳۰ رشته قنات و ۳۸۷ دهنه چشمه نیز در تخلیه منابع آب زیرزمینی اثرگذار بوده اند.

وی یادآور شد: میزان تخلیه آب‌های زیرزمینی توسط قنات‌ها ۱۶.۳ درصد و توسط چشمه‌ها ۳.۳ درصد بوده است.

حکیمی با اشاره به موقعیت دشت‌های ممنوعه با ویژگی بحرانی - ممنوعه و آزاد استان یزد عنوان کرد: از ۱۹ دشت موجود در استان یزد، سطح آب ۱۴ دشت در حال افت است.

وی بیان کرد: مهمترین دشت‌های استان در شرایط بحرانی قرار دارند به طوری که دشت ابرکوه طی ۳۰ سال ۱۸ متر، دشت یزد - اردکان طی ۳۹ سال ۱۶.۵ متر و دشت بهادران طی ۲۸ سال ۱۹ متر افت سطح آب داشته‌اند.

مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد در مورد وضعیت بارش‌های استان یزد نیز اظهار داشت: بر حسب میانگین بلندمدت بارش کشور، استان یزد پایین ترین میزان بارندگی را دارد.

وی افزود: طبق آمار موجود، بارندگی در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل و میانگین دوره آماری در تمام شهرستان‌های استان کاهش نشان می دهد و از نظر نقطه ای بیشترین بارندگی سال آبی جاری با ۲۳۱ میلیمتر در منشاد و کمترین آن ۲۲.۱ میلیمتر در ایستگاه محمدآباد یزد بوده است.

انتهای پیام/

مهر
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.