Skip to Contentرییس جهاد کشاورزی ندوشن گفت: 5 هکتار از زمین های زراعی ندوشن زیر کشت زعفران است که پیش بینی می شود 20 کیلو گرم زعفران برداشت شود.

احسان بناپور در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، سطح زیر کشت محصول زعفران در ندوشن را 5 هکتار اعلام کرد و بیان داشت: روستای صدرآباد ندوشن بیشترین سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده است و در ندوشن و سایر روستاها نیز به صورت پراکنده این محصول کشت می شود.
 
وی با بیان اینکه کار برداشت زعفران تا پایان ابان ماه ادامه دارد اظهار داشت: پیش بینی می شود در هر هکتار چهار کیلو گرم و در مجموع ۲۰ کیلوگرم زعفران از مزارع منطقه برداشت شود.
 
رییس جهاد کشاورزی ندوشن با اشاره به اين كه زعفران صدرآباد ندوشن قبل از طلوع آفتاب برداشت می‌شود، آن را دارای رنگ، طعم و عطر بهتري نسبت به دیگر مناطق استان خواند.
 
وی در پایان کمبود زمین برای کشت و توسعه این محصول را از  مشکلات کشاورزان منطقه عنوان کرد.
 
انتهای پیام/اد
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.