Skip to Content

مدیرعامل سازمان بهسازی نوسازی شهرداری میبد مطرح کرد؛


مدیرعامل سازمان بهسازی نوسازی شهرداری میبد از پیشرفت 70درصدی عملیات مرمت حسینیه کوچه باغ خبر داد.

به گزارش میبد خبر، سیدهاشم منتظری مدیرعامل سازمان بهسازی نوسازی شهرداری میبد در خصوص احیای بافت های تاریخی گفت: احیای فضاهای تاریخی به لحاظ کالبدی، ساختاری و عملکردی، ظرفیت بالایی در توسعه ی صنعت گردشگری و خلق ثروت دارد، در این زمینه، شهرداری میبد مرمت و بهسازی برخی بناهای تاریخی، ازجمله مرمت حسینیه کوچه باغ که میزبان عزاداران در روز تاسوعای حسینی و گردشگران مذهبی به میبد می باشد، در دستور کار قرار داد.

وی افزود:عملیات در حال اجرا شامل بدنهسازی نمای داخلی و بیرونی، کف سازی، اجرای دیوار جانپناه، اجرای ستون گذاری جهت خیمه، اجرای آجرفرش پشت بام و غیره به اعتبار تقریبی 60 میلیون تومان که اجرای پروژه توسط سازمان بهسازی نوسازی شهرداری میبد و تامین مصالح توسط میراث فرهنگی با پیگیری ها و حمایت هیات امنای حسینیه درحال اجرا می باشد.

منتظری در پایان اظهار کرد: با توجه به تامین اعتبار احیای بافت تاریخی کوچه باغ از مسجد امام حسن(ع) تا حسینیه کوچه باغ توسط میراث فرهنگی در سال آینده، اجرای مرمت این مسیر توسط شهرداری آغاز خواهد شد بطوریکه این مسیر در برنامه بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.