Skip to Content

خطیب جمعه موقت میبد:

پیشرفت و بالندگی کشور در گرو نگاه به توانمندی داخل است/ دشمنان به دنبال تخریب عقاید جوانان هستند


خطیب جمعه موقت میبد بیان داشت: در عرصه اقتصادی آنجایی که نگاهمان به ظرفیتها و توانمندی های داخل بوده پیشرفت کرده ایم.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام حبیب الله غفوری خطیب جمعه موقت میبد در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) به بیان فضائل و بخش‌هایی از زندگانی آن حضرت پرداخت.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زیر سلطه بیگانگان بود و دولتمردان آن نیز اختیار چندانی از خود نداشتند.

حجت الاسلام غفوری با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) باعث تعالی و رشد فکری مردم و بیدار شدن آن‌ها شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران عزت را به مردم و کشور بازگردانند و دست بیگانگان و چپاول گران را از کشور کوتاه کرد.

امام جمعه موقت میبد بیان داشت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای بازگو کردن دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی برای نسل جدید است.

حجت الاسلام غفوری با اشاره به اینکه علت اصلی قیام مردم بر علیه حکومت ستمشاهی بحث آب و نان نبود، اذعان داشت: اگر چه  وضع زندگی مردم در آن دوران بسیار دشوار بود اما آنچیزی که ملت برای آن قیام کردند و با شوق فرزندانشان را راهی جبهه کردند این بود که دیدند در روز روشن رژیم ستم شاهی احکام خدا را به طور کامل با قلدری و گردن کلفتی زیر پا می گذاشت و متدینین حق نفس کشیدن نداشتند.

وی با اشاره به توفیقات انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف ابراز داشت: علیرغم همه دشمنی های امریکا ، آنچه در این کشور از جهت پیشرفت اتفاق افتاده است قابل مقایسه با هیچ یک از کشورهای مشابه ما نیست.

خطیب جمعه موقت میبد اظهار داشت: انقلاب اسلامی در عرصه سیاسی به توفیق صدرصد در جهان رسیده است و در عرصه فرهنگی هم که دشمن همه تمرکزش را برای منحرف کردن فکر و اعتقادات جوانان ما روی جبهه فرهنگی برده است اما به لطف خدا توفیقات فراوانی را داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت و بالندگی کشور در گرو نگاه به توانمندی داخل است، گفت: در عرصه اقتصادی جایی که نگاه مان به دست نیروی انسانی، به فکر جوان و به ثروت ها و سرمایه های ملی خودمان بوده پیشرفت کرده ایم و امروز در بسیاری از این امور مهم جز چند کشور اول دنیا هستیم اما جایی که نگاه مان به دست دشمن رفت و به امید آن بودیم که دشمن یک لقمه نانی به سمت ما پرتاب کند، ضایع شدیم وعقب ماندیم و فرصت سوزی کردیم.

حجت الاسلام غفوری در پایان با بیان اینکه این ملت درس خوانده در مکتب پیامبر و اهل بیت و اباعبدالله الحسین (ع) است و برای زمینه سازی ظهور ولی عصر (عج) خود را آماده کرده تصریح داشت: امریکا و مزدورانش بدانند همانطور که این ملت در توطئه منافقین ، جنگ ، حریم اقتصادی ، داعش و در سایر صحنه ها شما را ناکام گذاشت باز هم در همه صحنه ها شما را ناکام خواهد گذاشت.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.