Skip to Content

هفته سوم لیگ جهانی 2016؛

پیروزی سخت والیبال ایران در برابر آرژانتین/ دفاع روی تور بازهم نقطه قوت شاگردان لوزانو + فیلم


شاگردان لوزانو در آخرین دیدار خود در لیگ جهانی 2016 در تهران به مصاف شاگردان ولاسکو رفتند و این دیدار با نتیجه 3 بر 2 به سود ایران به پایان رسید.

گروه ورزش مشرق - تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود از مرحله مقدماتی لیگ جهانی  2016 از ساعت 21:00 در تهران به مصاف آرژانتین رفت و با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید.( فیلم بازی را اینجا ببینید)
 
شاگردان لوزانو ست های اول، چهارم و پنجم را به ترتیب با نتایج 25 بر 23، 25 بر 22 و 16 بر 14 به سود خود به پایان رساندند و ست های دوم و سوم را با نتایج 25 بر 22 و 25 بر 21 به حریف خود واگذار کردند.
 
شاگردان لوزانو در هفته دوم با بلغارستان، برزیل و صربستان همگروه بودندکه در برابر بلغارستان به پیروزی رسیدند اما در دیدار با برزیل و صربستان مغلوب شدند. ایران در هفته نخست مقابل برزیل و آمریکا باخت و یک برد برابر آرژانتین به دست آورد.
 
بلند قامتان ایران در هفته سوم با تیم های صربستان، ایتالیا و آرژانتین هم گروه است که در نخستین دیدار خود موفق شدند با نتیجه 3 بر2 از سد صربستان بگذرند و در دومین دیدار با نتیجه 3 بر صفر مغلوب ایتالیا شدند.
 
آرژانتین هم از 8 بازی گذشته خود 3 پیروزی و 5 باخت کسب کرده و با 9 امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی ایستاده اند.
 
بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از پنج شنبه 27 خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و 12 تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در  غالب 9 گروه به مصاف هم می روند. 
 
بدین ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر 9 گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.
 
گزارش این دیدار را به نقل از فارس میخوانید:
* ست اول:
 
بازیکنان تیم ایران ست اول را با قدرت شروع کردند و در همان امتیازات ابتدایی فاصله را با حریف زیاد کردند به طوری که وقت استراحت فنی اول به سود ایران نواخته شد. در ادامه بازیکنان آرژانتین با استفاده از دفاع منسجم روی تور و اسپک‌های هدفمند خیلی زود امتیازات عقب افتاده را جبران کردند و به یک قدمی ایران رسیدند، اما این بازیکنان کشورمان بودند که زنگ وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود به صدا درآوردند.
 
در ادامه ست اول بازی بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد، اما آرژانتینی‌ها خیلی زود نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه در امتیاز 19 بر 18 برای نخستین بار در طول مسابقه از ایران پیش افتادند تا کار حساس‌تر از قبل دنبال شود.
 
این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به پایان رسید.
 
نتیجه زنده و لحظه به لحظه دیدار والیبال ایران و آرژانتینست دوم
بازی در ست دوم بسیار نزدیک دنبال شد و در مقطعی ایران و در دقایقی نیز آرژانتینی‌ها برتر بودند هر چند چربش حریف بیشتر بود، اما کار بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد و بازی در امتیاز 21 برابر شد، اما این بازیکنان آرژانتین بودند که به امتیاز 23 رسیدند که همین باعث شد لوزانو بلافاصله درخواست وقت استراحت کرد، اما این حربه هم افاقه نکرد و در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود حریف به پایان رسید تا همه چیز به تساوی کشیده شود.
 
نتیجه زنده و لحظه به لحظه دیدار والیبال ایران و آرژانتینست سوم:
بازیکنان کشورمان در حالی بازی را در ست سوم آغاز کردند که نبض میدان را در اختیار داشتند و خیلی زود توانستند فاصله را با حریف زیاد کنند به طوری که صدای زنگ وقت استراحت فنی اول با امتیاز 8 بر ۴ به سود ایران به صدا درآمد.
اما بازیکنان آرژانتین خیلی زود این فاصله را کم کردند و اختلاف را به حداقل رساندند تا کار در امتیاز 11 بر 10 پیگیری شود. در ادامه این بازیکنان ایران بودند که بهتر کار کردند و با رسیدن به امتیاز 16 در مقابل 12 وقت استراحت فنی دوم را در اختیار گرفتند.
بازکنان آرژانتین با سرویس‌های هدفمند و اسپک‌های قدرتمند خیلی زود نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه در نهایت موفق شدند در ستی که حتی فاصله امتیازات آنها با ایران به 4 رسید در نهیات با نتیجه 25 بر 21 پیروز شوند.
 
ست چهارم:
 
در ست چهارم هم این ایران بود که بازی را با قدرت آغاز کردند و تایم استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 6 به سود خود رقم زدند. این بازی خوب در ادامه هم پیگیری شد به طوری که مانند ست‌های قبلی ایران زودتر به امتیاز 16 رسید تا زمان دوم اسرتاحت فنی نیز با ختلاف 3 امتیاز به سود ایران باشد، اما باز هم این آرژانتی‌ها بودند که از اینجا به بعد نبض بازی را در دست گرفتند و خیلی زود امتیازات از دست داده را جبران کردند به طوری که نتیجه در امتیاز 18 برابر شد تا ادمه این ست حساس‌‌تر از قبل پیگیری شود.
در ادامه، بازی با برتری ملموس ایران پیگیری شد و در حالی‌که 23 بر 21 از حریف پیش افتاد در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید.
 
نتیجه زنده و لحظه به لحظه دیدار والیبال ایران و آرژانتین
ست پنجم:
 
شاگردان لوزانو در این ست هم شروع خوبی داشتند و مانند ست‌های قبل زودتر از حریف به امتیاز ۸ رسید تا وقت استراحت فنی اول با نتیجه 8 بر 5 به صدا درآید. در ادامه نیز این بازیکنان کشورمان بودند که کار را بهتر پیگیری کردند تا با رسیدن به امتیاز 15 زودتر از حریف پیروزی را از آن خود کنند.
این ست با نتیجه 16 بر 14 به پایان رسید تا شاگردان لوزانو برنده دیدار نفس‌گیر باشند.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.