Skip to Content


پیام مشترک امام‌جمعه، فرماندار، شهردار و رئیس آموزش‌وپرورش در پی اهدای اعضای بدن نوجوان میبدی


در پی اهدای اعضای بدن نوجوان میبدی امام‌جمعه، فرماندار، شهردار و رئیس آموزش‌وپرورش این شهرستان پیام مشترکی صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، متن این پیام به این شرح است:
بنی‌آدم اعضای یکدیگرند                که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار       دگر عضوها را نماند قرار
خبر مرگ نا به هنگام مرحوم حسین عباسی نوجوان پانزده‌ساله از اهالی روستای اشنیز میبد که براثر تصادف دل‌خراش دچار مرگ مغزی و در بخش آی سی یو بیمارستان شهید رهنمون یزد بستری‌شده بود دل همه ما را به درد آورد و ما را به‌شدت متأثر کرد.
اما ازآنجاکه دین مبین اسلام همه ما را به شفقت و مهربانی و ایثار سفارش کرده است و خانواده آن مرحوم بعد از مرگ جگرگوشه خود، تصمیم انسان دوستانه‌ای‌ را گرفته و اعضای فرزندشان را برای نیازمندان اهداء  کرده‌اند جای بسی ستایش و قدردانی است.
تصمیم این خانواده مؤمن و شریف بیانگر این است که فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در جامعه جاری است و انسان‌ها باوجود فرازوفرودهای دنیای وانفسای امروز هنوز به اصلی که از اسلام و انبیاء و اولیا نشأت می‌گیرد در برابر یکدیگر پایبند هستند.
لذا ضمن تسلیت این مصیبت عظیم به خانواده مرحوم حسین عباسی، آموزش‌وپرورش و جامعه دانش‌آموزی شهرستان میبد، از درگاه خداوند تبارک‌وتعالی به این خانواده صبر جمیل مسئلت می‌داریم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.