Skip to Content

امام جمعه میبد؛

پیام قدس این است که همچنان فلسطین اولویت ماست/ در 25 سال اینده همین راه نورانی باید اسراییل را از بین ببرد


خطبه های پرصلابت نماز جمعه مصادف با روز قدس توسط آیت الله اعرافی ایراد شد.

به گزارش میبدخبر؛ آیت الله اعرافی با اشاره به آیات تقوا، همه آنهایی را که تشنه و گرسنه در این راهپیمایی باشکوه شرکت کرده اند، مصداق عامل به این آیات دانست.

وی افزود: همه آنها که با زبان روزه و گرمای بالای هوا و با اطاعت از فرمان امام و با حمایت از مردم مظلوم فلسطین، در این مراسم بزرگ شرکت کرده اند، برای شما عمل صالح نوشته شده و خداوند اجر شما را ضایع نمی کند.

آیت الله اعرافی با اشاره به جماعت ها و نماز جمعه های با شکوه ماه مبارک رمضان گفت: باید از جوانان، دانش آموزان، دانشجویان و آحاد مردم عزیزمان تشکر کنیم که در جماعات حضور فعال داشته و به اطعام فقرا، رسیدگی به ایتام و دیگر امور خیر پرداختند.

وی با تبریک پیشاپیش روز عید سعید فطر افزود: باید با پرداخت زکات و فطریه و رسیدگی به نیازمندان این روز را گرامی بداریم.

اعرافی با گرامیداشت یاد و نام شهید بهشتی و یارانش و با درود به همه شهدای ایران و اسلام، گفت: ما موج سهمگین ترور را  با تقدیم 17 هزار شهید ترور و در قله آنها شهید بهشتی، درک کردیم.

وی با بزرگداشت هفته قوه قضاییه ارزو کرد: بخش قضا هر روز به ملاک های انقلاب نزدیک تر شود و در این مسیر موفق باشد.

اعرافی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب گفت: روز قدس یکی از نماد های ملت، کشور و انقلاب است. قدس یک همبستگی درونی و همین طور همبستگی و وحدت بین ملت های اسلامی و جبهه مقاومت، و همچنین دفاع در مقابل مستکبرین عالم را در بر دارد، و محور این قصه کوچک نیست و نباید این ظلم بزرگ را فراموش کنیم.

وی با اشاره به گذشت صد سال از صدور اعلامیه بالفور از طرف مستکبرین و بخصوص انگلیس گفت: در قلب دنیای اسلام یک کشور را غصب کرده اند و در کنار ان نیز به غصب های مضاعف مانند جولان و لبنان و سوریه و ... دست زده اند.

اعرافی افزود: تنها چیزی که جلوی پیشرفت این غاصبان را گرفت دژ استوار حزب الله و مقاومت بوده است که جلوی این پیشرفت را گرفته است.

وی با اشاره به سه جریان مارکسیستی، ناسیونالیست عرب و اسلامی در برابر اسراییل گفت: تنها جریانی که جلوی این غده سرطانی را توانست بگیرد و متوقف کند همین جریان سوم بود.

اعرافی تصریح کرد: این اسلام مقاوم، نه اسلام پادشاهان عیاش و مزدور و سازشکار بلکه اسلام امام و مقاومت و سید حسن نصرالله ها بود که در خانه خودش او را محصور کرد و به فضل خدا در خانه خودش هم از بین خواهد برد.

اعرافی با اشاره به اینکه راه مبارزه با اسراییل نه در هیچ کدام از راه ها بلکه فقط در اسلام مبارزان مجاهد و فداکار است گفت: این راه نورانی را باید طی کنیم و در 25 سال اینده همین راه نورانی باید اسراییل را از بین ببرد.

رئییس حوزه های علمیه افزود: این دشمن در مقابل اسلام و این قدرت و عظمتی که از ایران برخواسته، طرح های بسیار خطرناکی دارد.

وی افزود: یکی از طرح ها، تغییر ذائقه جوانان و مردم ما با فساد و تخریب پایه های اعتقادی است و می خواهد نسل جوان را در فساد ها غوطه ور کند.

وی در ادامه  به طرح های دیگر مانند؛ برانگیختن اختلافات بین امت اسلام و تغییر به ملت های پراکنده؛ تضعیف جبهه مقاومت در کشورهایی که درگیر جنگ هستند؛ تقویت اسلام آمریکایی و وابسته که مظهر آن عیش های سعودی هستند؛ ارائه اسلام بدلی مانند داعش، ایجاد جنگ های انحرافی در کشورهایی مانند یمن و بحرین، عادی سازی روابط با اسرائیل غاصب و همچنین تضعیف ایران به عنوان کانون مقابله با آنها و پشتیبان جبهه مقاومت اشاره کرد.

وی در ادامه و با اشاره به حق هسته ای افزود: مسئولین باید با جدیت از حق هسته ای ما دفاع کنند زیرا اینها می خواهند سوای از مسائل هسته ای مسائل موشکی ما را نیز جلوگیری کنند.

اعرافی در بخش دیگری از سخنانش و با اشاره به قدس گفت: پیام قدس این است که همچنان فلسطین اولویت ماست، بنیه دفاعی ما مستحکم تر می شود، ملت ایران وحدت را صیانت خواهد کرد و از رهبری تبعیت می کند.

ایت الله اعرافی در ادامه و با اشاره به مسائل شهرستان گفت: فرار مغزها، فاصله طبقانی، فروپاشی خانواده ها، شیوع مظاهر فساد و آسیب هایی که در مسائل اجتماعی هست و مشکلات در بخش صنعت و کشاورزی و اثار تاریخی و معضلات در حوزه مواد مخدر وجود دارد، که باید به آنها رسیدگی و رفع شود.

وی تصریح کرد: اینها باعث افت بنیه جامعه می شود، و در پایان این ماه مبارک به این اسیب ها باید توجه شود و در رفع ان بکوشیم.

وی ادامه داد: مسائل امنیتی را نیز باید مهم بشماریم و همه نیروهای امنیتی و مردم و به خصوص سپاه عزیز ما باید حافظ امنیت پایدار باشند و جلوی نفوذ را بگیریم و جلوی خطرات بایستیم.

 

انتهای پیام/ ا د
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.