Skip to Contentزیلو حیاتی تازه یافته و در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است و با طنازی و دلربایی جایگاه خود را در ایران و جهان باز می یابد و پیش می رود.

به گزارش میبدخبر، متن پیام آیت الله اعرافی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

زیلو هم نماد اقتصاد درون زا و بومی و مقاوم و هم نشانی از ذوق سرشار هنری است و همزمان صنعتی تاریخی و پاک و حکایت گر فرهنگی اصیل و ناب و بازتاب سنت های شکیبایی و آفرینش گری و نازک اندیشی و عجین با مسجد و محراب و نماز و معنویت است و نام آن با ایران و میبد گره خورده است.

این صنعت دستی و میراث تاریخی اما روزگاری به طاق نسیان سپرده و به کنج عزلت افکنده شد و زیر چرخ های ماشین تجدد له شد و نفس های آخر می کشید تا آن که مردانی سختکوش ارج و قدر آن را باز شناختند و به بازسازی و بازآفرینی آن برخاستند و مزایای بی شمار آن را فریاد زدند و جلوه گری هوشمندانه و هنرپرورانه آن در حسینیه امام خمینی قدس سره این حرکت را قوت و شتاب بخشید و اینک زیلو حیاتی تازه یافته و در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است و با طنازی و دلربایی جایگاه خود را در ایران و جهان باز میابد  و پیش می رود.

از صنف زیلو بافان و هنر آفرینان زیلوی میبد تا مسئولان ارجمند میبد و استان و کشور و همه کسانی که در این نهضت و پیشرفت نقش داشته اند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم مسیر بازگشت به صنعت دستی و میراث فرهنگی و تولید داخلی و پاک در شهر و استان و کشورمان استمرار یابد و شکوفاتر شود و انتظار می رود این حرکت و چرخه تولید تا مصرف با رویکرد علمی و هنری و اقتصادی تکمیل شود و مورد عنایت و حمایت بیشتر مسئولان ارجمند قرار گیرد.

 

علی رضا اعرافی
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.