Skip to Content


پیام استاندار یزد به مناسبت تشییع و تدفین هشت شهید گمنام دفاع مقدس


استاندار یزد با صدور پیامی از مردم شهیدپرور و مومن یزد دعوت کرد تا در روز سه شنبه 2 دی ماه ساعت 9 صبح در مراسم تشييع و تدفين هشت شهيد گرانقدر كه از صحن قدس امامزاده جعفر (ع) تا ضلع شرقی مجموعه امیرچخماق برگزار مي شود حضور يابند.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد مراسم تشييع و تدفين اين شهداي گرانقدر، از صحن قدس امامزاده جعفر (ع) تا ضلع شرقی مجموعه امیر چخماق برگزار مي شود و با حضور این عزیزان، ضلع شرقي مجموعه امير چخماق، به نام باب الشهدای حسینیه ی امیر چخماق مزین مي گردد.

متن پیام سید محمد میر محمدی، استاندار یزد بدین شرح می باشد:
با   صبا    در چمن    لاله سحر     مي گفتم                   كه شهيدان    كه     اند     اينهمه خونين كفنان
                                                                                                                                                                                                                                                                          (( حافظ ))


ديگر بار فضاي دارالعلم و دارالعباده ديارمان از بوي بهار وصل و طراوت يقين سرشار ميگردد و حديث عشق و شيدائي در آن طنين انداز خواهد شد و گلدسته‌ها و مأذنه‌ها از اذان رشادت و شهادت لبريز مي‌گردند، زمين آسماني و آغاز زمستان كويرمان رنگ و بوي بهار عشق خواهد گرفت، ديگر بار ميزبان هشت شهيد گمناميم. پرندگان مهاجري كه روزي با پروازهاي سرخ به جانان پيوستند و از آنان جز پلاك عشق و بال و پري از پرواز بر جاي نيست و ما اين گلهاي پرپر و نمادهاي شرف و افتخار و آئينه‌هاي عزت و خلوص را در ميان خود خواهيم گرفت تا هميشه در قلبمان باشند و مايه خير و بركت و بيداري در سرزمينمان و اينك وعده ما با شما مردم شهيد پرور و مؤمن در روز سه شنبه دوم ديماه ساعت 9 صبح در سالروز شهادت شمس الشموس نور و هدايت،  حضرت امام رضا (ع) تا اين عزيزان را از صحن قدس امامزاده جعفر (ع) تا ضلع شرقي مجموعه اميرچخماق كه با حضور اين عزيزان بنام باب الشهداي حسينيه اميرچخماق مزين ميگردد، بدرقه كنيم. بي شك حضور شما مردم شريف و متدين استان يزد پيمان مجدد با شهيدان، امام شهيدان، مقام معظم رهبري و شكوه حضورتان دشمن شكن خواهد بود. انشاء ا...

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.