Skip to Contentرییس اتحادیه میوه و تره بار یزد از احتمال کاهش قیمت گوجه فرنگي و سیب زمینی تا پایان هفته جاری خبر داد و ممنوعيت صادرات سیب‌زمینی را نیز برای کنترل قیمت این محصول ضروری خواند.

به گزارش میبد خبر، «حسین مشرف» از احتمال کاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگي تا پایان هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: تا پایان هفته می‌توان به دنبال تاثیر ممنوعیت صادرات گوجه فرنگي، کاهش قیمت این محصول تا حدود كيلويي يك‌هزار تومان را انتظار داشت هرچند كه در حال حاضر نیز قیمت‌ اين محصول 500 تومان کاهش يافته است.

وی افزود: در حال حاضر گوجه درجه یک در میدان ميوه و تره‌بار يزد با قیمت 4000 تومان و گوجه درجات پایین‌تر تا 3000 تومان و در بازار میوه با 30 درصد افزایش قيمت عرضه می‌شود .

این مسئول در رابطه با لازمه توقف صادرات سیب‌زمینی برای کنترل قیمت این محصول نيز تصریح کرد: در حال حاضر سیب‌زمینی در میدان 3500 و در بازار حدود 4550 تومان عرضه می‌شود که با افزایش واردات این محصول از شهرهای همدان، فارس، اردبیل، آباده و فریدان اصفهان، انتظار کاهش قیمت این محصول را خواهیم داشت .

وی ادامه داد: البته با کاهش کشت این محصول در حال حاضر سیب‌زمینی در میادين ميوه و تره‌بار نیز کم است اما هم‌زمان با شروع کشت پاییزه تا اواخر هفته‌ي جاري، ميزان عرضه آن بیشتر و قیمتش نيز با روند کنونی کاهش خواهد یافت .

مشرف در رابطه با افزایش قیمت هندوانه در بازار نیز بیان کرد: این محصول نیز تا پایان هفته از دیگر شهرها وارد  استان شده و کاهش قیمت آن را انتظار داریم، البته در حال حاضر نیز با قیمت 500 تا 1150 تومان در میدان تره‌بار عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.