Skip to Content


پوتین: استقبال گرم رهبر ایران را به یاد دارم


رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه استقبال گرمی که از او در تهران شده در خاطرش مانده، گفت: روابط روسیه و ایران هر روز بیش از قبل در حال گسترش است.

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه گفت استقبال گرمی که از او در تهران شده، هنوز در خاطرش باقی مانده است. 

به نوشته وبسایت ریاست‌جمهوری روسیه، پوتین در دیدار با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در باکو، گفت: «به یاد دارم که چطور شما و آقای (سید علی) خامنه‌ای رهبر معظم، چنان گرم از من در تهران استقبال کردید. از آن زمان، ما در توسعه روابط دوجانبه‌مان، پیشرفت زیادی داشته‌ایم.»

آقای پوتین افزود: «روابط دوستانه ما در حال رشد است. اینکه این روابط گستره وسیعی از موضوعات را در بر می‌گیرد، مایه خرسندی است. این وضع بر روابط اقتصادی ما، تماس‌های سیاسی ما در همه حوزه‌ها و روابط انسانی ما، حاکم است.»

بنا بر این گزارش، آقای روحانی هم ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد همتای روسش، سفر پوتین به تهران را «گامی موثر» در توسعه روابط ایران و روسیه توصیف کرد و گفت تهران هرگز «نقش مثبت» مسکو در حصول و اجرای توافق هسته‌ای را فراموش نمی‌کند. 

رئیس‌جمهور روسیه آذر ماه سال گذشته بعد از هشت سال و برای اولین بار از زمان روی کار آمدن حسن روحانی، به تهران سفر کرد. وی بعد از ورود به تهران، مستقیما به دیدار رهبر معظم انقلاب رفت و نشستی دو ساعته با ایشان داشت.

 

منبع: فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.