Skip to Content


پلمپ یک واحد نانوایی در میبد بعلت وجود سوسک در نان!


یک واحد نانوایی متخلف بهداشتی به دلیل بی توجهی به تذکرها و اخطارهای بازرسان بهداشت محیط، پس از مشاهده شدن یک سوسک در نانش، پلمپ شد.

به گزارش "میبدخبر"؛ بازرس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان میبد با اعلام خبر پلمپ یک واحد نانوایی در میبد گفت: در اجرای طرح های نظارتی و در راستای طرح تشدید بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی یک واحد نانوایی متخلف بهداشتی در میبد به دلیل بی توجهی به تذکرها و اخطارهای کتبی و شفاهی بازرسان بهداشت محیط در حین پخت نان، توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت میبد و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی این شهرستان پلمپ و پرونده آن جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.
وی گفت: یکی از مشتریان این نانوایی با در دست داشتن نان پخت شده ای که در آن یک سوسک مشاهده شده بود، به مرکز بهداشت میبد مراجعه کرده و گزارش آن را به این مرکز اعلام کرد و سریعا با هماهنگی مراجع ذیربط، اقدام پلمپ نانوایی صورت گرفت.
هدایت حیدری، با اشاره به ضرورت رعایت موازین بهداشتی در تهیه و پخت نان، گفت: رعایت بهداشت در پخت نان امری مهم برای حفظ سلامت جامعه است.
وی با تاکید بر اینکه تمام سعی حوزه بهداشت و سلامت سوق دادن نانوایان به طرف پخت نان به صورت کاملاً بهداشتی است، گفت: با متصدیانی که نسبت به تذکرها و اخطارهای بازرسان بهداشت محیط بی توجه باشند، برخورد قانونی صورت گرفته و از ادامه فعالیت اماکن آنها جلوگیری می شود.
حیدری افزود: شهروندان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی همانند عدم رعایت بهداشت فردی و استعمال دخانیات ، عدم نظافت صحیح دستگاه خمیرگیر، نپوشیدن روپوش حین کار، سرویس بهداشتی نامناسب، وجود مگس و تار عنکبوت در نانوایی، عدم شستشوی دیوار نانوایی و عدم رعایت نظافت ،شستشو و عدم بهسازی کف نانوایی و...، مراتب را به صورت حضوری به شبکه بهداشت و یا به سامانه 1490 جهت ثبت در سامانه کشوری گزارش دهند تا توسط بازرسان بهداشت محیط پیگیری شود.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.