Skip to Content

در راستای کنترل و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صورت پذیرفت؛


یک واحد مرغداری دوازده هزار قطعه ای در میبد به دلیل نداشتن مجوز بهداشتی و عدم رعایت اصول قرنطینه ای پلمپ شد.

به گزارش میبد خبر، یک واحد مرغداری دوازده هزار قطعه ای به دلیل نداشتن مجوز بهداشتی و عدم رعایت اصول قرنطینه ای در میبد پلمپ شد.

این واحد مرغداری که بدون مجوز بهداشتی و عدم رعایت اصول قرنطینه ای اقدام به جوجه ریزی نموده بود علیرغم تذکرهای متوالی مبنی بر لزوم رعایت اصول امنیت زیستی، حاضر به همکاری با دامپزشکی نشده و مامورین دامپزشکی با ارایه حکم دادستانی و با همکاری نیروی انتظامی نسبت به معدوم سازی و پلمپ این واحد اقدام نمودند .

این اقدام در راستای طرح مصوب کنترل و پیشگیری از آنفلوانزا انجام شده و واحد مذکور تا احراز شرایط بهداشتی و صدور مجوز، مجاز به فعالیت نبوده و با توجه به آنکه واحد های غیر مجاز یکی از زمینه های انتشار بیماری ها مخصوصا بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستند و باعث بروز خسارت جبران ناپذیر به جامعه و صنعت مرغداری می شوند؛ لذا بازگشت مجدد آن ها به چرخه تولید منوط به رفع نواقص و بازدید و تایید بازرسان دامپزشکی می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.