Skip to Content

رئیس شبکه دامپزشکی میبد خبر داد:


رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد گفت: دو واحد عرضه فراورده های خام دامی در شهرستان میبد پلمپ و صاحبان آن جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش میبد خبر، محسن کریمی در این زمینه بیان داشت: طی بازدیدهای مستمر صورت گرفته از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، قصابی ها و رستوران‌ها، در راستای حفظ بهداشت عمومی و امنیت غذایی شهروندان دو واحد متخلف عرضه فراورده‌های خام دامی کشف و پلمب و صاحبان آن جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: پلمب یک واحد قصابی به دلیل کشتار غیرمجاز دام و رعایت نکردن موازین بهداشتی در عرضه گوشت قرمز و عدم توجه به تذکرات مکرر بازرسین بهداشتی و یک واحد متخلف عرضه مرغ و ماهی به علت مبادرت به عرضه مرغ و ماهی خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی، فروش فرآورده های دیفراست شده و عرضه غیر بهداشتی مرغ و ماهی و بوقلمون بوده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد در پایان اظهار داشت: مردم ضمن خرید از مراکز مجاز و دارای پروانه معتبر، نکات بهداشتی در خرید فراورده های خام دامی را رعایت و هرگونه موارد تخلف مشاهده شده مرتبط با دامپزشکی را به شبکه دامپزشکی شهرستان و یا به سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان یزد گزارش کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.