Skip to Contentمسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: ساختمان غیرمجاز در باغ‌های میبد با حکم قضایی پلمب شد.

به گزارش میبدخبر، منیژه جعفری، مسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد  با اشاره به  پلمب ساخت و ساز غیرمجاز در باغ‌های میبد با دستور و حکم قضایی، گفت:  باغ‌های اطراف بافت تاریخی میبد در قالب باغ‌های هم پیوند به ثبت رسیده و هرگونه ساخت و ساز در این محدوده باید با مجوز انجام شود.

او با بیان اینکه برای ساخت و ساز مجوز ۷۰ مترمربع در این باغ صادر شده بود، افزود: مالک برخلاف مجوز ساخت و ساز را در ۲۵۰ مترمربع انجام داده است.

مسئول واحد حقوقی و املاک میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: در رسیدگی به تخلفات ساختمان یا املاک واقع در حریم آثار و محدوده بافت‌های تاریخی و فرهنگی کمیسیون‌های مواد ۹۹ و ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها مکلفند منحصرا قلع و قمع ساخت و ساز‌های بدون پروانه یا مازاد بر پروانه ساختمانی صادر شده را در صدور رای لحاظ کند.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.