Skip to Content


پست قرنطینه دامپزشکی در ورودی ندوشن راه‌اندازي شد


در پی درگیری برخی از استانهای کشور به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و به منظور جلوگیری از ورود این بیماری به استان ، پست قرنطینه ندوشن در محل سه راهی سورک- هفتهر – ندوشن راه اندازی شد.

به گزارش ميبد خبر، دکتر کریمی با بیان بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و به منظور جلوگیری از ورود این بیماری به استان گفت: این پست به منظور کنترل ورودی های استان اصفهان از مسیر ورزنه و نایین(عقدا) ایجاد شده و از این پس تمامی خودروهای حمل دام و طیور زنده ،کود و فراورده های خام دامی تحت بازرسی و کنترل این پست قرنطینه قرار خواهند گرفت.

رئیس شبکه دامپزشکی میبد خاطر نشان ساخت که عدم ارائه گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی توسط رانندگان خودروهای مذکور به مامورین پست قرنطینه به منزله عدم نظارت لازم دامپزشکی بر روند تولید و استحصال محصول بوده و ضمن توقیف خودرو ، متخلف به مراجع ذیصلاح ارجاع می گردد.
دکتر کریمی از تمامی رانندگان محترم خواست که قبل از بارگیری مرغ و طیور زنده ، کود و فراورده های خام دامی نسبت به اخذ گواهی بهداشتی از دامپزشکی شهرستان مبدا اقدام نمایند.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.