Skip to Content

همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛

پروژه گاز رسانی به روستاهای سورک و هفتهر میبد به بهره برداری رسید+ تصاویر


همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولان شهرستان میبد،ندوشن و بفروئیه پروژه گاز رسانی به روستاهای سورک و هفتهر میبد به بهره برداری رسید.

به گزارش میبد خبر، منوچهر فلاح مدیرعامل شرکت توزیع گاز استان گفت: برای اجرای این پروژه 36 میلیارد  ریال هزینه شده است.
 
فلاح افزود: این پروژه شامل 44 کیلومتر خط توزیع، 13 کیلومتر خط فلزی تغذیه، یک ایستگاه تقلیل فشارتی بی اس است که 150 علمک هم نصب‌ شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: جای مباهات و افتخار است که امروز تمام جمعیت شهری و همه 21 شهر استان از نعمت گاز برخوردار شدند و جمعیت شهری گاز استان صد درصد شد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع گاز استان گفت: در بخش روستاها از 542 روستای استان واجدالشرایط 370 روستا از نعمت گاز برخوردار شدند و 90 روستای دیگر آماده واگذاری به پیمانکار است.
 
فلاح تصریح کرد: درمجموع جمعیت روستایی تحت پوشش گاز استان 84 درصد است و از طرفی 96 درصد جمعیت کل استان امروز از نعمت گاز برخوردارند که استان یزد اخیراً در زمره استان‌های سبز کشور به‌حساب می‌آید.
 
کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به دستاوردهای انقلاب گفت: هم اکنون چند هزار واحد صنعتی فعال در استان یزد وجود دارد که هزاران نفر در آنجا مشغول فعالیت هستند ودر حدود 5 هزار واحد صنعتی در استان مجوزتاسیس گرفته اند که هزار و 500 از این واحدها بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در حالیکه 40 سال پیش مردم مجبور بودند برای کار به خارج استان و حتی خارج از کشور هم بروند و در سخت ترین شرایط هم کار کنند.
 
حسین فلاح فرماندارمیبد هم در این مراسم گفت: یکی از آثار و برکات انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا خدمت‌رسانی به روستاهاست.
 
فلاح افزود: امروز با تأمین زیرساخت‌های آب و برق، مخابرات و جاده و گاز، مهاجرت به روستاها را شاهد هستیم که روزبه‌روز زمینه اشتغال جوانان در روستاها و رونق کسب‌وکار و اقتصاد در مناطق روستایی بیشتر می‌شود.
 
انتهای پیام/اد
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.