Skip to Content

با حضور رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور؛


با حضور رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور در شهرستان میبد ساختمان اداری و آموزشی دانشکده فنی دختران و مجموعه کارگاهی دانشکده فنی پسران شهرستان افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، با حضور دکتر ناصر شمس رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور، هیئت همراه و مسئولین شهرستان میبد در ابتدا ساختمان اداری و آموزشی دانشکده فنی دختران افتتاح شد. 

این ساختمان با متراژ 2 هزار و 200 مترمربع در دو طبقه با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال در مدت 2 ماه تکمیل و به بهره برداری رسیده است. طبقه همکف شامل 13 کلاس درس و کارگاه آموزشی و سایت اداری بوده و طبقه اول نیز شامل 9 کلاس درس می باشد.

در ادامه 4 سالن کارگاهی به متراژ 2 هزار 370 مترمربع که هز ینه احداث آنها بصورت خیری و بالغ بر 15 میلیارد ریال توسط کارخانه های رباط، آذرلعاب و صنعتی ندوشن تامین شده بود افتتاح و به بهره برداری رسید.

این کارگاه در زمینه تاسیسات، برق، ساختمان در اختیار دانشجویان دانشکده فنی و حرفه شهرستان قرار می گیرد.

دکتر ناصر  شمس رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور در حاشیه این مراسم بیان داشت: شاهد تحولات خوبی در زمینه دانشکده های فنی و حرفه ای درشهرستان میبد هستیم که مجموع این فعالیتها با همدلی و همکاری مسئولین و خیرین شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: شهرستان میبد ظرفیتهای بسیار خوبی دارد و این همدلی می تواند کمک کند تا ما متناسب با شرایط اقلیمی منطقه دانشکده های فنی دختران و پسران شهرستان را توسعه دهیم و بنا داریم رشته های جدیدی را در این دانشکده ها دایر کنیم چرا که معتقدیم شرایط امروز کشور بنحوی است که نیاز به افزایش تکنیسین داریم و ان شاالله امیدوارم به کمک همکارانمان در این مجموعه و حمایتی که از سمت ما خواهد شد با توجه به نگاه مقام معظم رهبری و دولت به دانشگاه فنی و حرفه ای تلاش کنیم جایگاه این دانشگاه را ارتقا داده و شاهد افزایش اشتغال در شهرستان میبد باشیم.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور در مورد ایجاد رشته های جدید در دانشکده های فنی میبد اظهار داشت: با توجه به وضعیت صنعت عمده شهرستان که کاشی و سرامیک می باشد می توانیم در همین زمینه رشته های ریادی را دایر کنیم تا بتوانیم به صنعت منطقه کمک کرده و نیازهای آن را بر طرف سازیم. در بخش کشاورزی و گیاهان داروئی و مسایل شهری زمینه های دیگری است که ما برای توسعه آن برنامه داریم. دانشکده های ما آمادگی این را دارند که به کارکنان شرکتها و کارخانجات نیز آموزشهای تخصصی مورد نیاز را ارائه دهند.

وی در پایان بیان داشت: کارگاههای آموزشی ما می تواند به سمت کارگاههای تولیدی سوق پیدا کرده که محصولات مورد نیاز توسط خود دانشجویان تولید و عرضه شود. با تولید انبوه می توانیم مشکلات اشتغال در شهرستان را نیز تا حدودی برطرف کنیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.