Skip to Content

با حضور قائم مقام وزير نيرو؛


پروژه آبرساني به شهر ندوشن از مسير خط اول انتقال آب امروز در مراسمي با حضور قائم مقام وزير نيرو افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، طرح انتقال آب به ندوشن با هدف جبران کمبود آب و انتقال آب شرب به ندوشن و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اجرا و دقایقی پیش به طور رسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

عملیات خط انتقال آب به ندوشن به طول ۵۴ کیلومتر در ۵ قطعه اجرا شد که به ترتیب قطعه یک و دو و سه شامل ۲۵ کیلومتر با استفاده از لوله‌هایی از جنس چدن داکتیل  با قطر ۲۰۰ میلی متر و قطعه چهار به طول ۱۸ کیلومتر با لوله‌هایی از جنس GRP با قطر ۱۵۰ میلی‌متر و قطعه پنج  به طول ۱۱ کیلومتر است.

این خط انتقال مجهز به چهار ایستگاه پمپاژ آب است که ایستگاه  شماره یک با ۳ پمپ و ایستگاه‌های شماره دو، سه و چهار هر کدام با ۲ پمپ طراحی شده که در مجموع توانایی پمپاژ ۱۰ لیتر بر ثانیه آب به مخازن بالا دست خود را دارند.

این خط همچنین دارای پنج باب مخزن بین راهی ۱۰۰ متر مکعبی و یک باب مخزن ذخیره آب ۱۰۰۰ متر مکعبی در انتهای مسیر است و با توجه به نیاز این پروژه مهم به برق پایدار خط برق ۳۷۵ کیلو وات مورد نیاز این پروژه هم اجرا و راه‌اندازی شد.

ندای ندوشن
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان