Skip to Content

با حضور قائم مقام وزير نيرو؛

پروژه آبرساني به شهر ندوشن بهره‌برداري شد


پروژه آبرساني به شهر ندوشن از مسير خط اول انتقال آب امروز در مراسمي با حضور قائم مقام وزير نيرو افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، طرح انتقال آب به ندوشن با هدف جبران کمبود آب و انتقال آب شرب به ندوشن و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اجرا و دقایقی پیش به طور رسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

عملیات خط انتقال آب به ندوشن به طول ۵۴ کیلومتر در ۵ قطعه اجرا شد که به ترتیب قطعه یک و دو و سه شامل ۲۵ کیلومتر با استفاده از لوله‌هایی از جنس چدن داکتیل  با قطر ۲۰۰ میلی متر و قطعه چهار به طول ۱۸ کیلومتر با لوله‌هایی از جنس GRP با قطر ۱۵۰ میلی‌متر و قطعه پنج  به طول ۱۱ کیلومتر است.

این خط انتقال مجهز به چهار ایستگاه پمپاژ آب است که ایستگاه  شماره یک با ۳ پمپ و ایستگاه‌های شماره دو، سه و چهار هر کدام با ۲ پمپ طراحی شده که در مجموع توانایی پمپاژ ۱۰ لیتر بر ثانیه آب به مخازن بالا دست خود را دارند.

این خط همچنین دارای پنج باب مخزن بین راهی ۱۰۰ متر مکعبی و یک باب مخزن ذخیره آب ۱۰۰۰ متر مکعبی در انتهای مسیر است و با توجه به نیاز این پروژه مهم به برق پایدار خط برق ۳۷۵ کیلو وات مورد نیاز این پروژه هم اجرا و راه‌اندازی شد.

ندای ندوشن
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.