Skip to Content

گزارش/

پرواز خارجی به مقصد دبی در فرودگاه یزد راه‌اندازی می شود


افزایش پنج برابری گردشگران خارجی، استان را به یکی از مقاصد اصلی این گردشگران تبدیل کرده، اما جای تاسف است که هیچ پرواز خارجی مستقیمی ‌در فرودگاه شهید صدوقی یزد نشست و برخاست نمی‌کند...

به گزارش میبدخبر، افزایش پنج برابری گردشگران خارجی، استان را به یکی از مقاصد اصلی این گردشگران تبدیل کرده، اما جای تاسف است که هیچ پرواز خارجی مستقیمی ‌در فرودگاه شهید صدوقی یزد نشست و برخاست نمی‌کند.

همشهری نوشت:البته بنا به گفته مدیر کل فرودگاه شهید صدوقی یزد، این فرودگاه در تدارک برای دایر کردن یک پرواز برنامه‎ای به مقصد دبی در سال جاری است تا چرخه صنعت گردشگری استان کامل شود.
رئیس انجمن صفنی دفاتر گردشگری استان نیز در این مورد گفت: استان به شدت نیازمند دایر کردن خطوط پروازهای خارجی است و ظرفیت برای دایر کردن این پروازها در استان وجود دارد، از این رو طرحی به مسئولان استان ارائه شد که البته مورد تایید قرار نگرفت.
«احمدرضا موحد» افزود: آژانس‌های مسافرتی از دایر کردن پروازهای خارجی و اضافه کردن پروازهای فرودگاه یزد استقبال می‌کنند و حتی برخی از پروازهای داخلی استان نیز با همکاری آژانس‌ها و چارتر کردن آنها برقرار شده است.
وی ادامه داد: دایر کردن پروازهای خارجی با توجه به حضور قابل توجه گردشگران خارجی از ضروریات اجتناب‌ناپذیر برای استان است و باید زمینه ایجاد این پروازها فراهم شود.
این مسئول گفت: برقراری پروازهای خارجی چارترمسکنی است که دردی را دوا نمی‌کند و دایر کردن پروازهای برنامه‎ای، بهترین راه حل برای رونق گردشگری هوایی و جلب گردشگران خارجی محسوب می‌شود.
موحد افزود: اقدامات زیادی برای تبلیغات گردشگری به استان در کشورهای خارجی انجام شده است، اما متاسفانه زمانی که گردشگران از نبود پرواز خارجی به مقصد استان با خبر می‌شوند، سایر مقاصد گردشگری از جمله اصفهان و شیراز را برای سفر انتخاب می‌کنند.
رئیس انجمن صفنی دفاتر گردشگری استان گفت: شهرهای اصفهان و شیراز نیز از شرایط مورد نیاز برای انجام پروازهای خارجی برخوردار هستند ولی استان با وجود ظرفیت‌های بسیاری که در حوزه جذب گردشگران خارجی دارد، از این امکان محروم است. وی از بی‌تفاوتی سرمایه‎گذاران استان برای دایر کردن پروازهای خارجی انتقاد کرد و افزود: دایر کردن پرواز خارجی به مقاصد استانبول و دبی که دریچه‌های پروازی به تمام نقاط دنیا محسوب می‌شوند، یکی از ضروریات استان است.

ترکیه، بهترین مقصد پروازی استان
موحد اضافه کرد: پروازهای خارجی که به مقصد ترکیه انجام می‌شود، به دریافت ویزا نیاز ندارد و گردشگر به راحتی می‌تواند با سفر به ترکیه، به تمام مقاصد جهان سفر پروازی داشته باشد، اما در مقابل پروازهای خارجی به مقصد دبی، نیازمند دریافت ویزاست.
این فعال صنعت گردشگری گفت: دبی در برخی از ماه‌های سال به دلیل گرما و شرجی بودن، مقصد سفر نیست، از این رو برقراری پرواز خارجی به ترکیه برای استان بسیار بهتر خواهد بود، اما اگر استان برای پرواز خارجی دبی هم برنامه‎‎ریزی کند، برای خروج استان از بن بست هوایی خارجی بسیار مؤثر است.
وی دایر کردن پروازهای خارجی را برای صاحبان صنایع استان که سفرهای هوایی زیادی به کشورهای اروپایی دارند نیز لازم و ضروری دانست.
موحد گفت: در حال حاضر 5 آژانس مسافرتی در حوزه صدور بلیت و 58 آژانس نیز در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند که آمادگی تامین مسافر را برای پروازهای خارجی دارند، اما لازم است که پرواز با حمایت شرکت‌های هواپیمایی دایر شود.

لزوم بازاریابی برای تقویت پروازهای خارجی
مدیر کل فرودگاه شهید صدوقی یزد نیز در این رابطه گفت: فرودگاه شهید صدوقی یزد با توجه به امکانات موجود و بین‎المللی بودن، ظرفیت دایر کردن پروازهای خارجی را دارد اما آژانس‌های مسافرتی به برقراری این پروازها تمایلی نشان نمی‌دهند.
«سعدالله وطن‌خواه» افزود: بارها از شرکت‌های هواپیمایی خواسته‎ایم که نسبت به دایر کردن پروازهای خارجی در فرودگاه شهید صدوقی یزد اقدام کنند و با توجه به اینکه اقبال عمومی ‌‌از پروازهای خارجی در استان زیاد است، امیدواریم که امسال بتوانیم به صورت برنامه‎‎ای یک خط هوایی خارجی به مقصد دبی در استان دایر کنیم.
وی افزود: شرکت‌های مسافربری، برای برقراری پروازهای خارجی ریسک نمی‌کنند چرا که معتقد هستند این خطوط خارجی در استان متقاضی ندارد ولی ما معتقد هستیم که دایر کردن پروازهای خارجی با استقبال مردم مواجه خواهد شد.
این مسئول ادامه داد: برای تعریف پروازهای خارجی به‌منظور رونق صنعت گردشگری باید بسته‌هایی تعریف شود و دستگاه‌های مسئول در این صنعت با همکاری یکدیگر نسبت به بازاریابی خارجی برای دایر کردن پروازهای خارجی اقدام کنند.
وی اضافه کرد: استان برای پذیرش گردشگران خارجی ظرفیت بالایی دارد و می‌توان ازطریق تعامل با استان‌هایی که پرواز خارجی دارند، یکی از مسیرهای پروازی آنها را در فرودگاه شهید صدوقی یزد انجام داد که در این صورت نیز دایر کردن پروازهای خارجی به نفع شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی خواهد بود.
مدیرکل فرودگاه شهید صدوقی یزد مقرون به صرفه شدن پروازهای خارجی را منوط به بازاریابی فعالان این صنعت و رایزنی با کشورهای متقاضی سفر به استان اعلام کرد. وی ادامه داد: ترمینال جدید مسافربری یزد با مساحت 3200 مترمربع برای تسهیل در پذیرش و اعزام مسافر در شرف راه‎‎اندازی است که البته افتتاح آن می‌تواند برای خدمات‎‎رسانی به پروازهای خارجی نیز کارآیی داشته باشد.

مكث
افزایش 17/7 درصدی مسافران فرودگاه یزد در سال جاری
مدیر کل فرودگاه شهید صدوقی یزد گفت: امسال شاهد افزایش 17/7 درصدی مسافران بودیم، به طوری که تعداد مسافران از 470 هزار در مدت مشابه سال گذشته به 553 هزار نفر در سال جاری رسیده است.
«سعدالله وطن خواه» افزود: امسال همچنین تعداد پروازها 5 درصد افزایش یافته است، به طوری که در این مدت 4850 پرواز در فرودگاه شهید صدوقی نشست و برخاست کرده است.
انتهای پیام/عرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.