Skip to Content

مدیر کمیته امداد میبد مطرح کرد


مدیر کمیته امداد شهرستان میبد گفت از سال گذشته تا کنون 4 میلیارد و 900 میلیون ریال به 114 مددجوی میبدی پرداخت شده است.

حسین زین‌الدینی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با اشاره به اینکه طرح‌ها و فعالیت‌هایی که جهت خودکفايي مددجويان تحت پوشش توسط اين نهاد انجام می‌گیرد، يکي از اصولي‌ترين و شایسته‌ترین خدمات است، بیان داشت: توانمندسازی در کمیته امداد حضرت امام (ره) مدلی نوین و راهبردی و دارای وجوه سه‌گانه و به‌هم‌پیوسته اجتماعی (حمایتی و معیشتی)، فرهنگی و اقتصادی است که باهدف خوداتکایی و بهبود سطح زندگی مددجویان طراحی‌شده و مدیریت می‌شود.

وی افزود: شناسايي مددجويان مستعد خودکفايي و تعيين درجه مهارت و توان اجرايي آن‌ها، رسيدگي و نظارت بر حسن اجراي طرح‌های اشتغال و خودکفايي مددجويان و کنترل کيفيت محصولات توليدي آنان، ارائه آموزش‌های فني و حرفه‌ای به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی‌هاي علمي و مهارت‌های فني و حرفه‌ای مددجويان، ايجاد فرصت‌های شغلي مناسب براي مددجويان مستعد از محل اعتبارات صندوق اشتغال نيازمندان، پرداخت وام‌های خودکفايي، تهيه و واگذاري مواد اوليه و وسيله کار، ايجاد زمينه استفاده مددجويان از تسهيلات تبصره‌های قانون بودجه و ايجاد زمينه دريافت وام توسط زنان روستايي سرپرست خانوار برخی از فعالیت‌های کميته امداد درزمینهٔ خودکفايي مددجويان است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد تهيه مقدمات لازم براي خودکفايي جمعي و گروهي، از طريق کارگاه‌های آموزشي و توليدي، پشتيباني فني و تدارکاتی از مددجويان  کارآفرين، کمک در بازاريابي و فروش محصولات توليدي مددجويان، تأمين فضاي خودکفايي، شناسايي منابع و امکانات بالقوه و بالفعل مناطق مختلف کشور به‌منظور بهره‌گیری در جهت توسعه فرصت‌های شغلي و کاريابي براي مددجويان آماده‌به‌کار و ايجاد زمینه‌های لازم براي جذب مددجويان آموزش‌دیده در بازار کار از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد شهرستان درزمینهٔ خودکفايي مددجويان عنوان کرد.

وی بابیان اینکه تعداد یک هزار و 513 طرح اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در سطح شهرستان فعال است، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون 34 نفر در طرح آموزش فنی و حرفه متقاضیان اشتغال و 258 نفر نیز در طرح آموزش‌های حین اجرای طرح مجریان اشتغال با هزینه‌ای بالغ‌بر 322 میلیون و 210 هزار ریال و 140 نفر نیز وام اشتغال به مبلغ 19 میلیارد و 213 میلیون ریال پرداخت‌شده است.

زین‌الدینی در خصوص عملکرد این اداره در حوزه عمران و ساختمان ابراز داشت: در جهت تأمین سرپناه مناسب جهت مددجويان تحت پوشش، کميته امداد امام خميني (ره) اقدام به ساخت، بازسازي، تعمير کلي و جزئي واحدهاي مسکوني آنان کرده است.

وی در ادامه اذعان داشت: در این راستا به 7 واحد مسکونی مبلغ 2 میلیارد و 236 میلیون و 900 هزار ریال کمک‌هزینه خرید و احداث مسکن نیازمندان، 78 واحد مبلغ یک میلیارد و 111 میلیون و 300 هزار ریال کمک‌هزینه تعمیر و بازسازی مسکن نیازمندان، 15 واحد مبلغ 305 میلیون ریال کمک به خدمات گاز کشی، برق و آب و به 7 خانوار نیز کمک‌هزینه اجاره مسکن به مبلغ 30 میلیون ریال پرداخت‌شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد با اشاره به این موضوع که کميته امداد امام خميني (ره) میبد به‌منظور گشايش مشکلات کاري وزندگی مردم نيازمند، در حد توان و امکانات خود اقدام به پرداخت وام قرض‌الحسنه کرده، گفت: از سال گذشته تاکنون 4 میلیارد و 900 میلیون ریال به 114 مددجوی میبدی پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.