Skip to Content


پخت نان محلی صلواتی برای عزاداران حسینی توسط بانوان میبدی+ تصاویر


همزمان با فرا رسیدن عاشورای حسینی بانوان محله فیروزآباد اقدام به پخت نان محلی صلواتی برای عزاداران حسینی می کنند.

به گزارش میبد خبر، بانوان دلسوز و عاشق اهلبیت (علیه السلام) محله فیروزآباد با عشق به امام حسین (ع) طی مراسمی با برگزاری سوگواری و ذکر صلوات اقدام به پخت نان محلی صلواتی برای عزاداران حسینی می کنند که با این کار حاجت خود را از آقا اباعبدالله الحسین (ع) طلب می کنند.

فرق پخت این نان با نانی که در نانوای‌های سطح شهر پخت می‌شود بدین صورت است که این نان بصورت کاملاً سنتی پخت می شود و درمواد اولیه آن از مخلوط آرد محلی با آرد صنعتی با خمیرمایه ترش که از خود این آرد، تهیه می‌شود استفاده شده است و به منظور خوش طمع نمودن آن از تخمی مخصوص مانند کنجد، سیاه دانه، گل خشت و غیره استفاده می‌شود که باعث ماندگاری زیاد و خوش طعمی این نان نیز می‌شود.

نان های نذری به مصرف عزاداران حسینی در هیات محله فیروزآباد میبد می رسد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.