Skip to Content

با حضور رييس سازمان امداد و نجات كشور؛


پایگاه خیری امداد و نجات جاده کمربند غربی میبد با حضور ريیس سازمان امداد جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولین استان يزد و شهرستان ميبد افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، پایگاه امداد و نجات کمربند غربی میبد در زميني به مساحت 20 هزار مترمربع و زیربنای 500 متر‌مربع با مشارکت بخش خيري ايجاد شده است.

در اين پايگاه كه مجهز به درمانگاه، امكانات امداد سرپایی و استراحتگاه برای خدمات‌رسانی به مسافران و رانندگان است، پنج امدادگر به صورت داوطلبانه مشغول به فعاليت هستند.

 «مرتضی سلیمی» ريیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاح اين پايگاه امدادي، گفت: اقدامات خیری، بستر و الگویی است برای جذب و مشارکت کمک‌های مردمی و ایجاد پایگاه  امداد و نجات  خیری در شهرستان میبد نيز زمینه‌ساز جذب این مشارکت‌ها خواهد بود.

وی با بیان این که در مناسبت اربعین امسال 70 هزار نفر از خدمات پایگاه‌های امداد و نجات بهره‌مند شدند، افزود: قابلیت پایگاه‌هاي امداد و نجات در انجام خدمات به مسافران و رانندگان در جاده‌هاي مواصلاتي كشور و تضمين سفري ایمن براي آنهاست.

«حسین فلاح» فرماندار میبد نيز در آيین افتتاح این پایگاه خیری امداد گفت: جاده کمربند غربی میبد یکی از پرترددترین جاده‌های استان و عين حال نيز از پرحادثه‌خیز ترین مناطق به شمار می‌رود.

وی اظهارد كرد: با توجه به موقعیت شهرستان میبد و راه‌اندازی پایگاه امداد و نجات جاده ای، ایجاد فرودگاه و ایستگاه راه آهن در اين منطقه، می‌توان این شهرستان را به عنوان بارانداز خوبی برای استان يزد و ديگر استان‌ها انتخاب کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.