Skip to Content

سرپرست شبکه بهداشت و درمان میبد خبر داد:

پایان طرح پیمایش عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر در میبد


دکتر سهیلی گفت: با انجام آخرین موارد نمونه گیری و ارسال آن به تهران هفتمین دوره از طرح اجرایی پیمایش عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر در میبد پایان یافت.

به گزارش "میبدخبر"، دکتر سهیلی ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح همزمان در سراسر کشور از تاریخ ۱۳۹۵/۰۲/۸ در شهرستان میبد آغاز شد و در راستای آن تعداد ۷۰ شهروند میبدی در قالب ۷ خوشه ده نفری از محلات مختلف شهرستان، مورد پرسشگری قرار گرفتند.

وی هدف از اجرای این برنامه را دستیابی به فاکتورهای خطر بیماریهای غیرواگیر ذکر کرد و افزود: متأسفانه امروز رویکرد بیماریها به سمت بیماریهای غیرواگیر است که در رأس آنها دیابت و فشارخون قرار دارد و لازمه تدوین اقدامات کنترلی، وجود اطلاعات کافی در زمینه عوامل زمینه ساز بیماری است که با انجام این برنامه در نقاط مختلف کشور می توان به عادات های مختلف غذایی مردم و در نتیجه عوامل خطر بیماری دست یافت.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد در پاسخ به این سؤال که نتایج این بررسی ها چه زمانی منتشر می شود؟ گفت: با توجه به اینکه در این مرحله از اجرای طرح، کلیه اطلاعات بصورت الکترونیکی ثبت گردیده و نیز نمونه های خون هم بصورت متمرکز در تهران مورد بررسی قرار می گیرد انتظار داریم ظرف یکماه آینده، نتایج اولیه آن منتشر و قطعاً شهروندان محترم شرکت کننده در این برنامه نیز از نتایج آزمایش خون خود مطلع خواهند شد.

شایان ذکر است در حال حاضر دیابت بعنوان یکی از بیماریهای غیرواگیر شایع کشور به حساب می آید و استان یزد و شهرستان میبد هم از این معضل، مستثنی نیست.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.