Skip to Content

گزارش تصویری؛

پایان اعتکاف؛ آغاز تولدی دوباره/ وداع در اعتکاف؛ اتصال دوباره با باری‌ تعالی


ایام‌البیض و زمزمه‌های عارفانه با معبود پایان یافت و شنبه شب عاشقان سبکبال و سربازان جبهه نفسی که با گشوده شدن دروازه‌های سبز دعا، تا آسمان پرواز کردند با کوله‌باری از معنویت بازگشتند و تولد دوباره خود را جشن می‌گیرند.

به گزارش میبد خبر، اعتکاف، بهانه‌ای برای دل سپردن به معبود بود و پایان آن نه‌تنها دل بریدن از معبود و خالق نیست بلکه اتصال دوباره با باری‌تعالی است و زندگی دوباره در پرتو نورانیت و معنویت، پایانی که وداعی ندارد بلکه شروعی دوباره برای زندگی و حیات دوباره است.
 
شب‌ و روزهای دلدادگی و گوشه‌نشینی در خانه خدا به پایان رسیده است، اما ملاقات با معبود و خلوت با یار را پایانی نیست چرا که مقربین درگاه حق، با کوله‌باری از آموزه‌ها، پاکی و عشق به معبود، با چهره‌های مسرور از فتح قله‌های عشق، بر این بندگی، سجده می‌کنند و بهاری شدن و رویش دوباره را به نظاره می‌نشینند.
 
مراسم معنوی سه روزه اعتکاف امسال شهرستان میبد با حضور یک هزار و 602 نفر در 23 باب مسجد این شهرستان برگزار شد و با توجه به آمار این شهرستان از نظر تعداد شرکت کنندگان بعد از یزد مرکز استان در جایگاه دوم قرار دارد.
 
انتهای پیام/اد



رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.