Skip to Content


ولنگاری فرهنگی در استان؛ ماحصل جهالت یا خیانت؟!


این نوع عملکرد مسؤلان فرهنگی استان یقینا از دو حالت خارج نیست؛ یا از سر جهل و بی‌اطلاعی است و یا اینکه از روی آگاهی و کاملا حساب شده انجام می‌پذیرد.

میبد خبر؛ تقریبا حدود شش ماه قبل بود که رهبر معظم انقلاب با انتقاد از ا وضاع فرهنگی و ولنگاری فرهنگی حاکم بر دستگاه‌ها، فرمودند: از ضرر پفک! برای مردم مي‌گويند؛ اما از كتاب و فيلم و بازی رايانه‌ایِ مضر، به بهانه آزادی حرفی نمي‌زنند.

این واقعیت تلخی است که شاهد آن هستیم. ولنگاری فرهنگی واقعیت تلخی است که بسیاری از سازمان‌های دولتی به آن دچار هستند. اما علاوه بر ارگان‌های کلان کشور، در استان دارالعباده یزد هم شاهد سهل‌انگاری‌ها و عملکرد غیرقابل دفاع نهادهای مربوطه در این حوزه هستیم.

سهل‌انگاری نهادهای فرهنگی استان در قبال مسائل فرهنگی در حالی است که که یزد، استان دارالعباده و شهری است برخوردار از فرهنگ غنی و والا و بدون تردید عملکرد مسؤلان فرهنگی استان هیچ همخوانی با پیشینه‌ی فرهنگی یزد ندارد و بیش از هرچیز این نوع عملکرد در واقع نوعی اهانت به مردمان دارالعباده محسوب می‌شود.

این نوع عملکرد مسؤلان فرهنگی استان یقینا از دو حالت خارج نیست؛ یا از سر جهل و بی‌اطلاعی است و یا اینکه از روی آگاهی و کاملا حساب شده انجام می‌پذیرد. اگر از روی جهل و بی‌اطلاعی است، حضرات باید پاسخگو باشند که چطور در چنین مسؤولیت حساسی قرار گرفته‌اند و از این مسائل بی‌اطلاع هستند؟! آیا برای این بی‌اطلاعی واقعا توجیه قابل قبولی وجود دارد و اصلا پذیرفتنی است که مسؤولان اصلی فرهنگی استان از چنین رخدادهای تاسف‌باری که در استان صورت می‌گیرد، بی‌خبر باشند؟!

اگر هم -خدای ناکرده- از روی آگاهی است و این روند و رویه حساب شده از سوی آقایان هدایت می‌شود، تردیدی نیست که نام آن را چیزی جز خیانت نمی‌توان گذاشت. یقینا هدایت چنین رویکرد فرهنگی در استان و اینگونه دامن زدن به ولنگاری فرهنگی آن هم در یزد، چیزی جز خیانت به فرهنگ کشور و فرهنگ استان نیست.

البته ما خوش‌بینانه به مسئله می‌نگریم و با قطعیت نمی‌گوییم این رخدادها با هدایت آگاهانه مسؤولان فرهنگی استان صورت می‌گیرد؛ لکن دست‌اندرکاران عرصه‌ی فرهنگ خودشان باید به میدان بیایند و در قبال این مسائل پاسخگو باشند. پاسخگو باشند که موضع و نسبت آن‌ها در قبال این مسائل چیست و آن‌ها در کجای کار قرار دارند؟!

 

نگاهی به برخی ولنگاری های فرهنگی استان یزد در یکساله اخیر:

پایکوبی و اختلاط در حسینیه ایران + فیلم

تخریب ائمه جمعه؛ چنگ زدن به ولنگاری فرهنگی است/ضرورت اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی

بی تفاوتی نسبت به وضعیت حجاب؛ دیروز ارشاد، امروز نمایشگاه یزد! + تصاویر

کلاس رقص وخوراندن داروهای خواب‌آور به بچه‌ها در برخی مهدکودک‌های دارالعباده یزد

مجوز تورهایی که آتشش تنها چهره دارالعباده را مخدوش می کند!/آزادی یواشکی! به افتخار «جشن ملی»!

ترویج تن فروشی، رقص و شراب در سالن اداره ارشاد+ تصاویر

کشف حجاب در یزد با تم لباس شهرزاد!/«Happy hour» در یزد همزمان با سراسر آمریکا! +تصاویر

چرا ارشاد یزد اقدامی انجام نمی دهد؟

برگزاری و تبلیغ بی مهابای کلاس آموزش رقص به کودکان یزدی!

باز هم ولنگاری فرهنگی در یزد و بازهم خواب زمستانی مسئولان ارشاد استان!

خنده های زیرمیزی و سیاه بازی زننده «طبیب اجباری»!
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.