Skip to Content

امام جمعه موقت ميبد:

ولایت فقیه همه توطئه ها را نقش بر آب میکند/ مسئولین جلوی سروصداها و نابسامانی عروس کشانی ها را بگیرند


حجت الاسلام حسنی در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به ادامه مذاكرات هسته اي ايران با گروه ۱+۵ بار ديگر بر رعايت خط قرمزها در اين دوره از مذاكرات از سوي تيم مذاكره كننده تاكيد كرد .

به گزارش میبدخبر، حجت الاسلام عليرضا حسني با بيان اينكه ملت بزرگ ايران با تاسي از رهبر عظيم الشان انقلاب در مساله هسته اي بصير و هوشيارند افزود : تيم مذاكره كننده و مسئولين دولتي بدانند كه فرمايشات قاطع رهبري براي اجازه ندادن به دشمنان براي بازرسي از مراكز نظامي و بازجويي از دانشمندان هسته اي يك امر ارشادي نيست بلكه يك حكم و دستور است .

خطيب جمعه موقت ميبد تصريح كرد : همه مسئولين بايد شرعا و قانونا تابع عملي ولايت فقيه باشند و اين ملت به تبعيت از رهبر خود به حول و قوه الهي ولو اينكه اين توافق به امضاء نرسد اجازه بازرسي از مراكز نظامي و اسرار نظام و بازجويي از فرزندان اين ملت و دانشمندان هسته اي را به دشمنان نخواهد داد .

حجت الاسلام حسني در ادامه با محكوم كردن حملات هوايي رژيم خبيث آل سعود به يمن و كشتار بي دفاع مردم يمن گفت : نزديك ۷۰ روز است كه رژيم خبيث و پليد آل سعود مردم مظلوم و بي پناه يمن را به خاك و خون مي كشد.

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه رژيم آل سعود در طول اين ۷۰ روز به هيچ كدام از اهدافش دست پيدا نكرده است افزود : امروز آل سعود با جنايت هايي كه در يمن مرتكب شده است و در ميان ملل مسلمان و ملت هاي آزاده هم رديف رژيم كودك كش صهيونيستي قرار گرفته و از منفورترين رژيم ها به حساب مي آيد و به همين خاطر هست كه در جاي جاي ممالك اسلامي شعار مرگ بر آل سعود به گوش مي رسد .

حجت الاسلام حسني در بخش ديگر از سخنان خود با گرامي داشت چهاردهم خرداد ، بيست و ششمين سالگرد ارتحال معمار كبير انقلاب و بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي حضرت امام خميني رحمه الله عليه به ابعاد وجودي وي پرداخت و افزود : حضور كم نظير ملت بزرگ ايران و ميليون ها عاشق و دلداده پير جماران در كنار مرقد مطهر امام راحل و در شهرها بعد از بيست و شش سال نشان دهنده جايگاه محبوبیت امام در قلب هاي ملت است.

امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه امام رحمه الله عليه با آمدنش عزت و آبرو به ملت بزرگ ايران داد خطاب به نسل نوجوان و جوان تصريح كرد : نسل عزيز جوان ما كه امام را از نزديك نديده اند بايد با زندگاني ، ابعاد وجودي ، مكتب و تفكر امام آشنا شوند.

خطيب جمعه موقت ميبد ، امام رضوان الله تعالي عليه را حيات بخش ملت ايران خواند و افزود : امام راحل حق حيات بر گردن ما دارد چرا كه زماني كه ملت ما زير چكمه هاي دشمن خرد مي شد ما را رهايي داد .

وي در ادامه با تبيين جايگاه با عظمت ولايت فقيه در جامعه گفت : يكي از هنرهاي امام رحمه الله عليه مطرح كردن ولايت فقيه و جايگاه با عظمت ولايت فقيه در جامعه بود.

امام جمعه موقت ميبد با اشاره به اينكه  ولايت فقيه در كتب پيشينيان خاك مي خورد و اين امام بود كه در دوران تبعيدش در نجف بحث حكومت اسلامي و ولايت فقيه را مطرح كرد و جامعه را به عظمت اين جايگاه و قداست هدايت كرد و افزود : امروز بعد از ۲۶ سال كه از رحلت آن عزيز سفر كرده مي گذرد مي بينيد كه چقدر توطئه هاي خارجي و داخلي عليه اين انقلاب و نظام مظلوم ما صورت گرفت اما با وجود ولايت و ولي امر كه در راس قرار داشت؛ همه اين توطئه ها نقش بر آب شد.

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان جمله معروف امام كه فرمودند پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيب نرسد اظهار داشت : امروز عمود خيمه انقلاب ولايت است و جناح هاي سياسي در داخل كشور ، گويندگان ، خطبا و نويسندگان بدانند كه امروز هم جايگاه ولايت فقيه و هم شخص ولي فقيه كه ولايت در وجود او تبلور پيدا كرده است عز اسلام است .

وي با تاكيد بر اينكه امروز مقام معظم رهبري موجب عزت ، دين و قرآن و اسلام در دنياست گفت : هركس كلمه اي بگويد ، جمله اي بنويسد و موضعي بگيرد كه جايگاه ولايت فقيه و شخص ولي فقيه در جامعه تضعيف شود ؛ دانسته يا ندانسته خيانت كرده است و اين گناهي بزرگ و غير قابل بخشش است.

حجت الاسلام حسني در بخش ديگر از سخنان خود ياد و خاطره شهداي پانزدهم خرداد سال ۵۲ را گرامي داشت .

خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه در سال ۵۲ مردم كوچه و بازار ما از همه اقشار و اصناف براي دفاع از جايگاه مرجعيت و ولايت فقيه به ميدان آمدند و رژيم منحوس پهلوي هزاران نفر از زن و مرد و پيرو جوان و كوچك ما را به گمان اينكه از مردم زهر چشم بگيرد به خاك و خون كشيد افزود : اما اين خون شهداي مظلوم ۱۵ خرداد به بار نشست و امروز هم دشمن بداند همين ملتي كه در پانزده خرداد به ميدان آمد براي دفاع از مرجعيت و ولايت امروز هم قوي تر و با بصيرتر و روشن تر پشت سر مقام معظم رهبري ايستاده است .

امام جمعه موقت ميبد در پايان با اشاره به گلايه هاي شهروندان مبني بر سرو صداهاي آخر شب برخي در عروس كشاني ها در سطح شهر گفت : هم خانواده ها و هم مسئولين موطفند براي برقراري آرامش و امنيت مردم تلاش و جلوي اين نابساماني ها را در سطح شهر بگيرند چرا كه بسياري از خانواده ها بيماري قلبي ، عصبي در خانه ها دارند كه نياز به آرامش دارند .
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.