Skip to Content

امام جمعه موقت میبد در مراسم سالگرد مرحوم یحیی زاده:

وقتی رهبری نظام باصراحت اعلام می‌کند، فتنه خط‌ قرمز است چرا بعضی، فتنه‌گرها را مطرح میکنند؟/ در سخنرانی‌ها دم از رهبری می‌زنند اما در عمل دروغ می‌گویند


امام جمعه موقت میبد گفت: آنهایی که امروز در جامعه مسائلی را مطرح میکنند که میدانند مخالف منویات رهبری است چرا مردم را شقه شقه میکنند درحالیکه در موقعیت کنونی، وحدت و یکپارچگی امت، مهمترین نیاز است.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از میبدما، حجت الاسلام و المسلمین حسنی، در مراسم سومین سالگرد درگذشت مرحوم یحیی زاده با طرح این سوال که چرا امت پیامبر(ص) در قبال ظلم و جنایت عده ای رذل و نانجیب در حق حضرت زهرا(س) و غصب خلافت امیرالمومنین از ایشان دفاع نکرد، گفت: آن نانجیبان یک کار روانشناسی کرده بودند و هرکس که با آنها به مخالفت برمیخواست را با یک انگ سیاسی از جامعه کنار میزدند.

وی افزود: وقتی کسی با آنها مخالفت میکرد میگفتند این فرد، ضدمردم است و با خلیفه انتخابی مردم مخالفت میکند درحالیکه مردم میخواهند بر سرنوشت خود مسلط باشند.

وی گفت: افراد جامعه هم برای اینکه انگ نخورند و ضدمردم، معرفی نشوند یا صحنه را ترک کردند  و بی تفاوت ماندند و برخی هم آن نانجیبان را یاری کردند و به همین خاطر، کاری که نباید بشود شد.

IMG_8511

امام جمعه موقت میبد در ادامه با تطبیق شرایط آن روز جامعه با شرایط فعلی، خاطرنشان ساخت: امروز هم انگ افراطی و تندروی به نیروهای حزب اللهی -که وقت خطر با همه وجود به میدان می آیند- زده میشود تا آنها را از صحنه بیرون کنند تا بتوانند با خیال راحت کارشان را پیش ببرند.

وی گفت: البته شرایط فعلی یک تفاوت عمده با دوران پس از رحلت حضرت رسول دارد و آن اینکه بچه های حزب اللهی امروز پای کار هستند و با این انگها میدان را خالی نمیکنند.

وی با اشاره به گریه های حضرت زهرا در قبرستان بقیع و بر سر مزار پدر افزود: فردی وارد قبرستان بقیع شد و وقتی گریه های حضرت زهرا را دید، ایشان را دعوت به صبر کرد اما آن حضرت در جواب گفت آیا تو گمان میکنی اشکهای من فقط برای هجران پدرم یا مظلومیت همسرم است؟ نه! این اشک و گریه من برای مردم و امت است چرا که اگر مردم به دور ولایت علی(ع) حلقه زده بودند تا دامنه قیامت بین دو مسلمان اختلاف نمی دیدند.

حجت الاسلام حسنی در ادامه با اشاره به درس ولایتمداری حضرت زهرا به همگان، خاطرنشان ساخت: مردم باید بدانند که اگر میخواهند این مملکت سالم بماند و تفرقه ایجاد نشود باید پشتیبان ولی فقیه باشند.

وی با بیان اینکه تمام دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی، عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه را هدف گرفته اند، افزود: اگر خدای نکرده با انگهایی مثل تندرو و افراطی که زده میشود، جوانان حزب اللهی، صحنه را خالی کنند اصلا بعید نیست که داستانهای پس از پیامبر دوباره تکرار شود.

وی گفت: برخی در سخنرانیها دم از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری میزنند اما در عمل دروغ میگویند و تابع نیستند.

امام جمعه موقت میبد با انتقاد از ایجاد تفرقه در بین مردم توسط برخی افراد، افزود: آنهایی که امروز در جامعه مسائلی را مطرح میکنند که میدانند مخالف منویات رهبری است چرا مردم را شقه شقه میکنند درحالیکه در موقعیت کنونی، وحدت و یکپارچگی امت، مهمترین نیاز است.

وی خطاب به افراد تفرقه افکن گفت: کشورهای اطرافمان را ببینید. امروز کشور اسلامی ما به برکت حضور نایب عام امام زمان، جزیره امن است، چرا میخواهید این امنیت را خدشه دار کنید؟!

وی افزود: وقتی که رهبری نظام با صراحت اعلام میکند، فتنه خط قرمز است چرا بعضیها باید فتنه گرها را مطرح کنند؟ اینها درد امروز ماست و همکان باید مواظب و هوشیار باشند.

حجت الاسلام حسنی در خاتمه خاطرنشان ساخت: اگر در زمان امیرالمومنین و حضرت زهرا نبودید که از آنها دفاع کنید، بسم الله! الان زمینه آماده است برای دفاع از حریم ولایت و اینکه ببینید چند مرده حلاج هستید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.