Skip to Content


وقتی دولت تذکرات آیت‌الله مکارم به روحانی را هم سانسور می‌کند!


پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، صرفا بخش کوتاهی از دیدار مذکور را پوشش داد و از پوشش انتقادها و تذکرات جدی آیت‌‌الله مکارم به روحانی صرف نظر کرد.

میبد خبر؛ حسن روحانی چند روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری به دیدار برخی از مراجع تقلید رفت، که یکی از این دیدارها با آیت‌الله مکارم شیرازی بود. نکته قابل توجه در رابطه با این دیدار، تحریف سخنان آیت‌الله مکارم و سانسور تذکرات وی به روحانی بود. به طوری که پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، صرفا بخش کوتاهی از دیدار مذکور را پوشش داد و از پوشش انتقادها و تذکرات جدی آیت‌‌الله مکارم به روحانی صرف نظر کرد. نکته قابل توجه اینکه، این نوع برخورد دولت با دیدار رئیس‌جمهور با مراجع، قبل از این نیز سابقه داشته و دیدار سال گذشته روحانی با آیت‌الله مکارم توسط دولتی‌ها به طور ناقص پوشش داده شده بود که البته با واکنش دفتر این مرجع تقلید نیز همراه شده بود.

این بار نیز دفتر آیت‌الله مکارم با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به این نوع برخورد رسانه دولت با دیدار روحانی با این مرجع تقلید انتقاد کرد و نوشت: «پس از توضیحات ریاست جمهوری درباره مسائل مختلف کشور معظم‌له تذکراتی درباره مشکلات کشور داده و رهنمودهایی ارائه نمودند که امیدواریم انجام گردد و آینده‌ای بهتر از گذشته نصیب همه شهروندان گردد.» نکته قابل توجه اینکه دفتر آیت‌الله مکارم، علاوه بر صدور اطلاعیه و تذکر نسبت به درج ناقص جریان این دیدار، مشروح کامل این دیدار را هم منتشر کرد.

بر اساس آنچه دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی از دیدار روحانی با وی منتشر کرده است، این مرجع تقلید خطاب به روحانی گفت: ما آمارهای اقتصادی ارائه شده را زیر سؤال نمی‌بریم ولی مردم می‌خواهند اثر و نتیجه این آمارها را در زندگی‌شان ببینند و لمس کنند. هرچند اقتصاد مسأله مهم این کشور است، ولی در کنار آن، مسائل اخلاقی و دینی هم نباید فراموش شود. چون اولا ما مسلمانیم و نظام ما هم نظام جمهوری اسلامی است. بنابراین ما پایبند به یک سلسله مسائل اخلاقی هستیم و می‌دانیم این مسائل در اقتصاد هم تأثیر دارد. این‌ها را باید طوری محکم کرد که متزلزل نشود. بعضی‌ها خیال نکنند که اوضاع عوض شده است! ما اساس کارمان اسلام بوده است و همچنان باید به آن اساس وفادار باشیم. از جمله این مسائل، مسأله حجاب است که از مسائل ضروری اسلام بوده و جای تردید در آن نیست.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: هر چند من می‌دانم که شما توجه دارید ولی به عنوان تأکید می‌گویم باید دعوت به صرفه‌جویی و مصرف تولیدات داخلی کرد. البته به موازات آن باید سفارش به بالابردن کیفیت در تولیدات داخلی داشت.

وی خاطرنشان کرد: مسأله دیگر درباره مشکل اشتغال است. اگر پدر خانواده احتیاج به شغل داشته باشد باید او را در اولویت قرار داد. البته به زنان هم می‌توان شغل داد ولی (در این شرایط سخت) باید اولویت‌ها را در نظر گرفت. چون پدر، نان‌آور خانه است و دیگران، نان خور این خانه هستند. ما نمی‌توانیم به همه نگاه یکسان داشته باشیم و هر تعدادی که به آقایان شغل می‌دهیم به آنها نیز همان تعداد بدهیم. اولویت‌ها باید در این مسأله در نظر گرفته شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: موضوع دیگر مشکلات بانک‌هاست. مردم از بانک‌ها خیلی ناله می‌کنند. مرتب نامه‌هایشان برای ما می‌آید و این نامه‌ها واقعا نشان می‌دهد که بانک‌ها خیلی فشار می‌آورند.

این مرجع تقلید یادآور شد: مسأله مهمی که ان‌شاءالله از نظرتان دور نیست این است که در این انتخابات، یک اقلیت قوی در مقابل شما بوده است، این‌ها را باید به کار گرفت. در میان این‌ها عقلا و افراد آگاهی وجود دارد که از آن‌ها باید استفاده کرد.

وی ضمن دعا برای همه خدمتگزاران به مردم گفت: امیدواریم که ان‌شاءالله انتقادپذیری‌تان را بیشتر کنید و همه کارها به خوبی پیش برود تا مردم نیز همراهی کنند.

گفتنی است، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، بخش قابل توجهی از این تذکرات آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به روحانی را سانسور کرده است.

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.