Skip to Content

این ره که تو می‌روی به ترکستان است!

وقتی بدحجاب‌ها، داعیه دار ترویج فرهنگ میبد می‌شوند، باید فاتحه فرهنگمان را بخوانیم!


آرم «شهر خورشید» بر لباس خانم های بدحجابی چسبیده بود، که داعیه دار ترویج فرهنگ میبد بودند؛ همان فرهنگ نابی که پایبندی به دستور دین در رابطه با رعایت حجاب اسلامی آن‌هم از نوع حجاب برتر،‌ از بدیهیات آن به شمار می‌آيد.

میبد خبر؛

جمعه گذشته (17 مهرماه)، همایشی با عنوان «هر خشت، یک خاطره، یک لبخند» در محوطه نارین قلعه میبد برگزار شد که به محض ورود به این محوطه، صحنه تاسف برانگیزی، اصل این همایش را در ذهنم به حاشیه برد و بر آن شدم تا از زاویه دیگری، خبر این همایش را پوشش دهم.

همایش «هر خشت، یک خاطره، یک لبخند» که با تبلیغات گسترده ای از طرف فرمانداری، اداره میراث فرهنگی، پایگاه پژوهشی میبد، شورای شهر و کانون پرورش فکری کودکان برگزار شد، ناخواسته اما آّشکارا در حال ترویج فرهنگ غیر اسلامی بود، در حالی‌که معاون محترم فرماندار میبد، هدف از برگزاری این همایش را «ترویج فرهنگ اسلامی» دانسته بود!

 

آرم «شهر خورشید» بر لباس خانم های بدحجابی چسبیده بود، که داعیه دار ترویج فرهنگ میبد بودند؛ همان فرهنگ نابی که پایبندی به دستور دین در رابطه با رعایت حجاب اسلامی آن‌هم از نوع حجاب برتر،‌ از بدیهیات آن به شمار می‌آيد.

شاید این‌گونه بدحجابی‌ها و دهن‌کجی‌های خواسته یا ناخواسته به آموزه‌های قطعی شرعی و هنجارهای اجتماعی و عرفی،‌برای عده‌ای معدود و بیگانگان با فرهنگ اصیل دیارمان عادی جلوه کند؛ اما بی‌گمان مردم شهیدپرور و پرورش‌یافتگان در شهر آیت‌الله‌العظمی حائری و آیت‌الله اعرافی چنین بی‌پروایی‌های علنی را برنمی‌تابند.

راستی مسئولان محترم! مگر می‌توان با کسانی که خود به دستورات قطعی شرعی بی‌اعتنایی می‌کنند، فرهنگ دینی را ترویج کرد؟!
رای شما
میانگین (8 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.


مهدی
میبد رو خراب کردید با این کارها...
خدا ازتون نگذره دلسوزان الکی،
بخدا خون شهدا و ما بچه شیعه ها جلوتونو میگیریم تو صحرای محشر...
منتظر باشین...
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ ۲۳:۵۱
OBEYD
بدحجابی!!!!!
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ ۱۳:۳۹
مهاجر
کاشکی لااقل اون آرم شهر خورشید رو لباسشون نبود.
فرهنگ میبد رو چنتا غیر میبدی، اونم از نوع بدحجابش، اومدن و دارن ترویج میدن، خاک بر سرمون.
شرمنده شهیدامونیم
+4 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۱۳:۰۵
حامد
سلام
چقدر درست گفتید ، احسنت میبد خبر عزیز

شاید این در راستای دزدی ها و اختلاس های بزرگ، بزرگ است و شاید کسانی که متولی حق و حقوق این مردمند خود مشکل دارند .الله اعلم بالصواب. میبد خبر ! به لایه های پایین جامعه گیر، نده برو سراغ بزرگان که ناتوان از ترویج فرهنگ بوده اند
چرا مردم باید متهم باشند یا مثلا مسئولان یک شهر کوچکی مثل میبد؟؟؟!!!!!
+1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۱۲:۱۱
مهدی
والا نمیدونم چرا بعضی ها احساس میکنن از علی،علی تر هستند یا از خدا،خداتر!
برادر من تو که داری میگی خانم بد حجاب،میشه حجابو تعریف کنی؟میشه لطفا بگی حجاب درست و مورد قبول چیه؟؟میشه بگی فرق فرهنگ و اسلام چیه؟میشه توضیح بدی که ۴ هزار سال قبل از میلاد مسیح،تو نارین قلعه مسلمون بوده یا نه؟میشه فرهنگ خودتو دقیق بهم نشون بدی؟اقا جان،سوال مهم من اینه که به نظرتون این نبود حججاب باب ممیل شما درده یا اون دزدیا؟
-5 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۱۱:۲۶
علی
[جانا سخن از دل ما میگویی
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۱۰:۴۰