Skip to Content

قانون درکشور هست امافساد 3هزارمیلیاردی،شهرام جزایری وبابک زنجانی هم داریم

وزیرکشور در واکنش به سخنان جوکار ولاریجانی/آماده‌ام در صحن غیرعلنی فرآیند«پول‌های کثیف» دراقتصاد راتشریح کنم


وزیر کشور در واکنش به سخنان جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر ولاریجانی با بیان اینکه آماده است تا در هر جایی و حتی در صحن غیر علنی مجلس گزارش دقیقی از فرآیند «پول‌های کثیف» در اقتصاد را ارائه کند، گفت: این درست است که ما در کشور قانون داریم اما زمانی که این قانون وجود دارد شهرام جزایری فساد 3 هزار میلیاردی و بابک زنجانی‌ها نیز به وجود آمده است.

به گزارش میبد خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در حاشیه بازدید از کمپ ترک اعتیاد اخوان در مورد اظهارات خود پیرامون ورود «پول‌های کثیف» به حوزه‌های سیاست‌، اقتصاد و فرهنگ توضیحاتی داد.

 

وی گفت: ما در مورد «پول‌های کثیف» و ورود آنها به سیاست به کسانی که در قدرت هستند هشدار دادیم و گفتیم که اگر دقت نکنید ممکن است که پول‌های کثیف به حوزه سیاست و قدرت ورود پیدا کند.

 

وزیر کشور تاکید کرد: این به معنی آن است که ما باید دقت کنیم روزنه‌ها را ببندیم تا مسیر ورود این پول به قدرت بسته شود.

 

فارس نوشت:وی در مورد اظهارات روز گذشته علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: بنده آقای لاریجانی را انسانی بسیار منصف می‌دانم و تصوری که از ایشان دارم این است که در برخورد با چنین مسائلی جدی هستند.

 

وی ادامه داد: به نظرم در مورد صحبت‌های من اطلاع درستی به ایشان نداده‌اند و آقای لاریجانی از اصل صحبت‌های من اطلاعی نداشته است که فکر کرده من گفته‌ام که انتخابات کنونی مشکل دارد.

 

وی تاکید کرد: من هرگز چنین حرفی نزدم اما تذکر دادم به همه که مراقب باشید چون حوزه قدرت حوزه مهمی است و دارندگان «پول‌های کثیف» می‌خواهند برای ورود به این حوزه و ایجاد حاشیه امن برای خود هزینه کنند.

 

رحمانی فضلی در واکنش به سخنان جوکار و لاریجانی که گفته بود مگر ما قانون نداریم در کشور که جلوی این مسائل را بگیرد گفت: مگر ما گفتیم قانون نداریم حتما قانون داریم و کشور بر اساس قانون اداره می‌شود اما قانون به تنهایی کافی نیست ما قانون داشتیم شهرام جزایری به وجود آمد قانون داشتیم فساد 3 هزار میلیاردی به وجود آمد و قانون داشتیم بابک زنجانی‌ها به وجود آمدند.

 

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: در کنار قانون اجرای دقیق قوی و نظارت درست باید باشد؛ اجرا، نظارت و قانون در کنار هم اگر باشد ما می‌توانیم با این مسائل مبارزه کنیم.

 

رحمانی فضلی اظهار امیدواری کرد: بنده انتظار دارم که مجلس برخواسته از متن مردم در جهت احقاق حق مردم و تقویت نظام با وزارت کشور در این موضوع همصدا شود تا بتوانیم با این جریانات «کثیف پول» که مقام معظم رهبری از آن تحت عنوان «فساد اقتصادی» بارها و بارها نام بردند و حتی منشور برای آن نوشته‌اند به صورت جدی مبارزه کنیم.

 

وی با بیان اینکه این مبارزه همه نمایندگان، دستگاه‌ها و قوه قضائیه باید به کمک وزارت کشور بیایند گفت: من آماده هستم تا هر کجا لازم شد گزارش دقیقی از «پول‌های کثیف» ارائه کنم.

 

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد:‌ آمادگی دارم به جریان «پول کثیف» در اقتصاد و فرآیند آن را هر کجا لازم باشد ارائه دهم.

 

وزیر کشور تاکید کرد: در همین جا اعلام می‌کنم که آماده‌ام تا به مدت یک ساعت در صحن غیر علنی مجلس حاضر شوم و فرآیند پول‌های کثیف را برای نمایندگان شرح دهم.

 

 

 

 

به گزارش یزد رسا، محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس چند روز پیش در مصاحبه با مهر با اشاره به اظهارات اخیر وزیر کشور در خصوص ورود پول های کثیف به انتخابات، اظهار داشت: نمی دانم اطلاعاتی که وزیر محترم کشور ارائه دادند از چه منشائی به دست آمده است. ایشان باید توضیح دهد که پول های کثیفی که وارد انتخابات می شود، از چه منشائی است.

 

نماینده مردم یزد با تاکید بر اینکه باید این مسئله از طریق قوه قضائیه بررسی شود، اظهار داشت: قاچاق و پولشویی دو منبع غیرمشروع «پول های کثیف» است که بر اساس اظهارات وزیر کشور این پول ها به نفع جریان خاص در انتخابات مصرف خواهد شد.وی ادامه داد: هم منشاء این پول ها حرام است و هم مصرف آن، باید بررسی این دو اقدام غیرقانونی و حرام در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد.عضوکمیسیون امنیت ملی تصریح کرد:باید وزیر کشور، اطلاعات این ادعا را در اختیار قوه قضایئه قرار دهد تا هر چه زودتر این موضوع بررسی شود.

 

 

لاریجانی: حر‌ف‌های مبهم چه فایده‌ای جز ایجاد شبهات بلاوجه دارد؟

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور چند روز پیش خود در جلسه علنی صبح امروز مجلس با اشاره به اظهارات یکی از وزرا مبنی بر ورود پول های قاچاق به ساختار قدرت، گفت: اگر اطلاعی از چنین انتقال پولی در انتخابات اخیر دارند که آنها را به قدرت رسانده، اعلام کنند.

 

وی ادامه داد: این گونه گرد و مبهم حرف زدن چه فایده ای جز ایجاد شبهات بلاوجه برای کشور دارد؟ مگر مملکت قانون ندارد. اگر کسی از این گونه اقدامات اطلاعی دارد باید در اختیار قوه قضائیه قرار دهد تا رسیدگی شود.

 

اشاره لاریجانی به سخنان هفته قبل وزیر کشور است که با اشاره به گردش سالانه 20 هزار میلیارد تومانی قاچاق مواد مخدر گفته بود: بی‌شک بخشی از این پول در حوزه سیاست، انتخابات و انتقال قدرت سیاسی در کشور وارد می‌شود.

 

انتهای پیام/ع


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.