Skip to Content

لحظه به لحظه با تحولات یمن؛

ورود ارتش به خانه «منصور هادی» در «عدن»/ دستگیری وزیر دفاع و برادر «منصور هادی»


واحدهایی از ارتش یمن از چندین محور وارد شهر «عدن» آخرین پایگاه طرفداران «عبد ربه منصور هادی» شدند.

به گزارش یزد رسا به نقل از فارس، به نقل از شبکه المیادین، انصارالله یمن به همراه ارتش این کشور از چندین محور وارد شهر «عدن» آخرین پایگاه طرفداران « عبد ربه منصور هادی» شدند.

 

پیش از این نیروهای انصارالله و ارتش یمن توانسته بودند بر شهر «الحوطه» مرکز استان «لحج» در جنوب یمن مسلط شوند.

 

شهر «الحوطه» در ۵۰ کیلومتری مرکز استان «عدن» محل حضور «عبد ربه منصورهادی» قرار دارد.

 

همچنین ساعاتی پیش نیروهای ارتش یمن توانستند کنترل پایگاه هوایی «العند» در جنوب استان «لحج» را از دست نیروهای وفادار به منصورهادی خارج کنند.

 

در همین حال نیروهای ارتش یمن توانستند «محمود الصبیحی» از فرماندهان بلندپایه طرفدار منصورهادی و وزیر دفاع دولت خودخوانده وی را در شهر «الحوطه» دستگیر کنند.

 

شبکه المیادین نیز خبر داده که نیروهای انصارالله توانسته‌اند «ناصر هادی» فرمانده نیروهای طرفدار منصورهادی را نیز در این شهر دستگیر کنند.

 

شبکه المیادین در تماس با دفتر «منصور هادی» در «عدن» گزارش داده است «منصور هادی» از شهر عدن خارج شده است. شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرده است که «منصور هادی» به همراه هیأت سعودی از یمن خارج شده است.

 

در حالی که خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و خبرگزای فرانسه و بسیاری دیگر از رسانه‌ها از فرار « منصور هادی» خبر می‌دهند، دو معاون وی در گفت‌و‌گو با رویترز گفته‌اند، منصور هادی کماکان در « عدن» حضور دارد و تصمیمی برای خروج از این شهر نگرفته است.

 

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده است، نیروهای انصارالله برای دستگیری «منصور هادی» ۱۰۰ هزار دلار جایزه در نظر گرفته‌اند.

 

خروج کارکنان عربستان، کویت، امارات و مصر از عدن

کارکنان و دیپلمات‌های کشورهای عربستان، امارات، کویت و مصر نیز پس از آن‌که سفارتخانه‌های خود را به «عدن» منتقل کرده بودند، با نزدیک شدن نیروهای انصارالله و ارتش یمن به «عدن» به سرعت از این شهر خارج شده و به کشورهای خود بازگشته‌اند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.