Skip to Content

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد:

وجود 217 مسجد فعال در میبد / مساجد باید انقلابی بمانند


رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد گفت: در شهرستان میبد 217 مسجد وجود دارد که حدود 165 مسجد در طول سال و بقیه در ایام خاص همچون ماه مبارک رمضان و مناسبت‌های دینی دیگر فعال است.

حجت‌الاسلام محمد رضا ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر ضمن گرامیداشت روز جهانی مساجد بیان داشت: روز مسجد، روز توجه به مسجد انقلابی است. مسجد انقلابی یعنی مسجد زنده و دشمن‌شناس، مسجدی که توان تربیت نیروی انقلابی جدید دارد و مسجدی که از انقلاب اسلامی صیانت می‌کند.

وی افزود: در شهرستان میبد 217 مسجد وجود دارد که حدود 165 مسجد در طول سال و بقیه در ایام خاص همچون ماه مبارک رمضان و مناسبت‌های دینی دیگر فعال است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به فعالیت 130 روحانی در مساجد میبد ابراز داشت: از مجموع 217 مساج موجود شهرستان 60 مسجد در مناطق روستایی، ندوشن و بفروئیه و مابقی در شهر میبد قرار دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد در رابطه با فعالیت کانون فرهنگی هنری مساجد در میبد اظهار داشت: در این راستا 5 کانون فرهنگی تحت نظر سازمان تبلیغات اسلامی و 38 کانون هم زیر نظر اداره ارشاد فعالیت دارند. 

وی تصریح کرد: مساجد به عنوان پایگاه با اصالت است که باید با زمان نیز حرکت کند تا بتواند مخاطبین خود را جذب کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: ما باید مخاطب شناسی داشته باشیم و انسان امروز را بر اساس دانش و عقلشان بشناسیم.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف شهرستان هم در زمینه مساجد دخیل است، اذعان داشت: 120 نفر از خادمین ثابت مساجد تحت پوشش بیمه قرار گرفته و 150 هیئت امنا مساجد هم توسط اداره اوقاف تشکیل شده اند. 

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به برگزاری نماز جماعت در 112 مدرسه میبد عنوان داشت: ونق معنوی بیش از حد مساجد و جذب جوانان و نوجوان به این مکان مقدس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اقدام به تجهیز کتابخانه های شبستان مساجد با اعتباری بالغ بر بیست میلیون ریال کرده است.

وی در پایان افزود: داره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد 200 جلد کتاب با عناوین مختلف خریداری و به این کتابخانه ها اهداء کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.