Skip to Content

سرپرست اداره اوقاف میبد

وجود 1800 موقوفه و بیش از 5000 رقبه در میبد/ ثبت 6 وقف جدید در سال جاری


سرپرست اداره اوقاف میبدگفت: در حال حاضر 1800 موقوفه و بیش از 5000 رقبه در شهرستان میبد وجود دارد.

به گزارش میبد خبر، سرپرست اداره اوقاف میبد ضمن گرامیداشت هفته وقف اظهار داشت: شهرستان میبد دربخش جذب سرمایه گذاری خیرین دربخش مساجد واماکن مذهبی بخصوص عمران امامزادگان وبقاع متبرکه درعالی ترین سطح ومقام نخست کشوری قرار دارد .

خلیل دلاوری در ادامه به برخی از فعالیتهای انجام شده اداره اوقاف میبد در سال جاری اشاره داشت:

- تولیت و مدیریت 1800 موقوفه و بیش از 5000 رقبه 

- در جریان قرار گرفتن اخذ سند مالکیت بیش از 130 رقبه موقوفه تا پایان سال 
- پیگیری بیش از 40  مجوز  رایگان آب ، گاز و برق برای مسجد  شهرستان 
- اجرای امینانه نیات واقفین شهرستان با موضوعات مختلف  روضه خوانی ، اطعام ، طبخ آش امام حسین (ع) ، افطاری ماه مبارک رمضان در آستان مقدس امامزادگان و مساجد شهرستان و نیات غعید غدیر و  ...
- تحت پوشش بیمه قرار دادن بیش از 120 خادم مساجد شهرستان 
- برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی در آستان مقدس امامزادگان در مناسبت های مختلف بویژه آرامش بهاری و نشاط معنوی و ضیافت الهی ویژه ماه رمضان و ویژه برنامه های بصیرت عاشورایی در ماه محرم 
- رشد 5 درصدی  وصول مطالبات و اجاره بهای موقوفات 
- برگزاری سی ونهمین دوره مسابقات قرآن در سطح عالی در سطح شهرستان 
 

وی تصریح کرد: شهرستان میبد، سال گذشته بالاترین آمار ثبت و اخذ سند اراضی وقفی در استان را به خود اختصاص داد و به‌طور نسبی در سطح کشور نیز در جایگاه بالایی قرار گرفت.

این مسئول در ادامه به برخی ساخت‌وسازهای غیرمجاز بر روی عرصه‌های وقفی، اشاره کرد و گفت: متأسفانه در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی مردم از قوانین و یا بی‌توجهی به اخطارهای داده‌شده به مستأجران، شاهد ساخت‌وسازهای غیرقانونی و غیراصولی بر روی زمین‌های وقفی هستیم که این مسئله مشکلاتی را برای مردم و موقوفات ایجاد کرده است.

دلاوری اظهار داشت: در مواردی حکم تخریب ساختمان‌هایی که به‌صورت غیرمجاز ایجادشده صادر گردیده است، اما به دلیل رعایت حال افراد هنوز اجرایی نشده است.

وی دلیل برخوردهای سخت‌گیرانه اوقاف برای اعطای مجوز ساخت‌وساز را انقضای مدت اجارات و عدم پرداخت مناسب حق‌وحقوق موقوفات از سوی برخی مستأجران اعلام کرد.

خلیل دلاوری بابیان این‌که اداره اوقاف میبد طی سال گذشته رتبه اول را در بین ادارات اوقاف استان به خود اختصاص داد، اظهار داشت: اما اگر قصوری مشاهده می‌شود، به خاطر کمبود نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات اداری و همچنین سطح انتظارات مردم است که امید می‌رود با اضافه شدن نیرو بتوانیم انتظارات مردم و واقفان را خصوصاً در بخش ندوشن برآورده سازیم.

انتهای پیام/اح

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.