Skip to Content

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد خبر داد


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، گفت: در مجموع یک میلیون و 300 هزار مشترک اینترنت پر سرعت در استان یزد وجود دارد و دارای رتبه سوم کشور هستیم.

به گزارش میبد خبر، اکرم فداکار با بیان اینکه در حال حاضر پهنای باند ورودی به استان 220 گیگابیت بر ثانیه است، اظهار کرد: و با توجه به درخواست اپراتورها 25 گیگابیت از پهنای باند مذکور به آنها واگذار و نزدیک به 200 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند جهت  واگذاری به اپراتورها وجود داشته و نگرانی خاصی در این حوزه در استان وجود ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، افزود: 8 شرکت دارای پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت  FCP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و 3 اپراتور همراه در استان در حال ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در حوزه ثابت و سیار به مردم هستند.

وی در ادامه بیان کرد: تعداد مشترکین اینترنت ثابت در استان نزدیک به 190 هزار مشترک و رتبه سوم ضریب نفوذ ثابت را در کشور داریم.

فداکار اذعان کرد: تعداد مشترکین اینترنت پرسرعت سیار در استان یزد یک میلیون صد هزار مشترک و رتبه چهارم ضریب نفوذ این بخش را در کشور داریم.

وی گفت: در مجموع یک میلیون و 300 هزار مشترک اینترنت پر سرعت در استان وجود دارد و ضریب نفوذ استان در این شاخص 106 و دارای رتبه سوم کشور هستیم.

فداکار با بیان اینکه تمامی شهرهای استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت نسل سوم و چهارم تلفن همراه قرار داشته است، افزود: در حال حاضر بیش از 20 سایت روستایی نیز به امکانات اینترنت نسل سوم تجهیز و مابقی روستاهای پرجمعیت استان در برنامه اپراتورها جهت تجهیز به امکانات فوق 3G و 4G قرار داشته و طی فاز‌های مختلف تحت پوشش قرار می گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر برقراری رومینگ بین اپراتورهای تلفن همراه در روستاهای کشور در دستور کار وزارت متبوع قرار دارد و در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.