Skip to Content

آیت الله اعرافی مطرح کرد:

وجود بیش از 230 واحد صنعتی نیمه تمام و تعطیل شده در میبد


آیت الله اعرافی با اشاره به تعطیلی 118 واحد صنعتی و 120 واحد نیمه‌تمام صنعتی در میبد گفت: اگر بتوانیم در بازه زمانی ۴ یا ۵ ساله این واحدهای صنعتی را به چرخه تولید باز گردانیم، ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال و کمک به اقتصاد استان انجام می گیرد.

به گزارش میبد خبر، آیت الله علیرضا اعرافی در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان میبد با اشاره به نظریه اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یک نظریه اساسی از طرف مقام معظم رهبری می باشد و معنایش این است که اگر نمی توانیم یک اقتصاد متعارف و معمولی داشته باشیم، دچار ریاضت اقتصادی نیز نشویم.

وی افزود: امروز با وجود تحریم‌های اعمال شده بر کشور، گره‌گشایی از کار مردم با یک جهاد افتصادی، مجاهدت بسیار مهمی است.

امام جمعه میبد با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی در کشور اظهار داشت: باید از این تهدید فرصت بسازیم و زندگی مردم را نه تنها در سطح موجود نگه داریم بلکه تلاش کنیم که آن را ارتقاء و زنجیره خودکفایی مان را تکمیل کنیم.

آیت الله اعرافی تکمیل زنجیره‌های اقتصادی با خودکفایی و شناسايی مسائل اساسی، خودباوری و تکیه بر نیروی مردم، احترام گذاشتن به فهم و تلاش مردمي، خدمت‌گذاري مسئولان به مردم را از عناصر اقتصاد مقاومتی بر شمرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان میبد برای تبدیل شدن به قطبی اقتصادی که نفع حاصل از آن به استان و شهرستان می رسد، بیان داشت: از جمله ظرفیت های موجود در میبد تولید"زیلو" می باشد که البته اقدامات خوبی برای رشد و تقویت این بخش انجام گرفته، ولی هنوز می تواند با مطالعه دقیق تر، افق های بیشتری در این زمینه گشوده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، تولید زیلو را ظرفیتی اثرگذار و اشتغال زا عنوان کرد و ابراز داشت: از دیگر ظرفیت های داخل شهرستان میبد که باید مورد توجه قرار گیرد صنعت سفال و سرامیک است که باید دست صنعتگران این حوزه را گرفت و این چرخه را کامل تر کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور اهتمام به بخش كاشي و سراميك كه از ديرينه‌‌ي خوبي در شهرستان برخوردار است را از ديگر محورهاي اصلی در بحث اقتصاد مقاومتی شهرستان دانست و خواستار تكميل چرخه اين صنعت دستی با كمك فعالان بخش خصوص شد.

وي با بيان اين كه میبد با توليد 40 درصد کاشی و سرامیک کشور مهمترين قطب توليد اين محصولات در كشور است، بیان کرد: سیاست شهرستان توسعه كمي اين صنعت نيست بلکه باید صنايع مادري براي تامين نيازهاي واحدهاي توليدي كاشي با اتكا به دانش بومي ايجاد شود.

آیت الله اعرافی با اشاره به آمار بالای واحدهای صنعتی نیمه تمام و تعطیل شده در میبد گفت: 118 واحد صنعتی و 120 واحد نیمه‌تمام صنعتی در شهرستان وجود دارد که باعث معطل ماندن سرمایه‌هاي هنگفتی شده که اگر بتوانیم در بازه زمانی 4 یا 5 ساله این واحدهای صنعتی را به چرخه تولید باز گردانیم، ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال و کمک به اقتصاد استان انجام می گیرد.

امام جمعه ميبد  در پایان سخنان خود همچنين حمايت از صنایع، رفع مشکلات گردشگری، توجه به بافت فرسوده شهری، حمایت از بخش کشاورزی، بررسی مشکلات بخش‌هاي ندوشن، بفروئیه و روستاهای بخش مرکزی، جلوگیری از مهاجرت نخبگان، برطرف کردن مشکلات راه ورزنه و ایجاد راه ‎ ‌آهن درون استانی را خواستار شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.