Skip to Content

فرماندار میبد


فرماندار میبد گفت: جهت فعال شدن ظرفیت معدن شن و ماسه ولیعصر(عج) بفروئیه و سود دهی آن بعد از سالها، شورا و شهرداری تصمیم به فروش سهم 49 درصدی بخش دولتی گرفتند.

به گزارش میبدخبر، حسین فلاح فرماندار میبد اظهار داشت: در حدود سال ۸۱ و زمان بخشداری بنده از وزرات کشور به صورت وام، بودجه ای را دریافت کردیم که به عنوان آورده دهیاری برای سرمایه گذاری در بفروئیه برای آن برنامه ریزی صورت گرفت.

وی افزود: قانون این بود که پول را مشروط به سهیم بودن دهیاری به میزان کمتر از ۵۰ درصد تحویل می دادند و سهم بخش خصوصی باید ۵۱ درصد باشد و در مجموع تصمیم گیری اصلی نیز باید با این بخش باشد تا زیر مجموعه این موضوع، پویایی و سودآوری نتیجه بدهد.

فلاح با اشاره به این موضوع که متاسفانه سال ها از این موضوع گذشت و هیچ سودی از این معدن حاصل نشد، بیان داشت: مدتی پیش در شورای شهر بفروئیه و شهرداری بحث عدم سوددهی این مجموعه عنوان شد که به خاطر اجاره ای بودن زمین این معدن و تبعاتی که برای لغو اجاره زمین ایجاد می شود، تصمیم به فروش آن گرفته شد.

فرماندار میبد با اشاره به خریداری شدن ۵۱ درصد سهم بخش خصوصی توسط یک فرد که به تازگی انجام شده، گفت: ۴۹ درصد سهم دولتی بنا بر تصمیم شورا می تواند به صورت قانونی و طی مراحی به بخش خصوصی واگذار شود تا در سایه این موضع این معدن به سود دهی و اشتغال زائی برسد و طبیعتا این موضوع به نفع شهر بفروئیه نیز می باشد.

وی با اشاره به ادعای برخی از دستگاه ها به خسارت دیدگی در این معدن، تصریح کرد: واگذاری سهم دولتی باید طبق قانون، اول توسط شورا مصوب شود و در ادامه و زیر نظر دستگاه های نظارتی و کمیته تطبیق به صورت کارشناسی قیمت بخورد و سپس با آگهی عمومی توسط شهرداری به بالاترین پیشنهاد واگذار شود و همه اینها روند قانونی و تحت نظارت دقیقی دارد که باید انجام گیرد.

فلاح با اشاره به این موضوع که فروش تجهیزات این معدن نیز ادعای درستی نیست، تصریح کرد: در مورد چاه آب این معدن نیز باید گفت میزان یک لیتر بر ثانیه آب دارد و به زودی نیز برای برداشت از این چاه سیستم هوشمند و کنتور نصب می شود و برداشت آب از چاه نیز نظارت دقیق می شود.

میبدما

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.