Skip to Content

مسئول هیئت انصار ولایت در یادواره شهدا:

والدین برای کتاب‌های شهدا که در اختیار فرزندان خود قرار می دهند جایزه بگذارند


حجت الاسلام مهدوی‌نژاد شهدا را مصداق بارز کسانی دانست که با یاد مرگ زندگی شیرینی داشتند و گفت: والدین در کنار تمام امکاناتی که برای فرزندان خود فراهم می‌کنند لازم است کتاب‌هایی از زندگی شهدا را در اختیار فرزندان خود قرار دهند و حتی برای خواندن این کتاب‌ها جایزه تعیین کنند تا فرزندان، شهدا را در زندگی خود الگو قرار دهند.

به گزارش میبدخبر به نقل از یزد آوا، حجت الاسلام مهدوی نژاد مسئول هیئت انصار ولایت یزد در سومین شب از مراسم یادواره شهدای کوی امام حسن عسکری(ع) از مرگ به عنوان بهترین شاه کلیدی که خداوند برای اصلاح زندگی بشریت قرار داده است، یاد کرد.

وی با بیان اینکه انفاق کردن در راه خدا، عالم شدن و یاد مرگ از راه‌های تزکیه نفس است،  ادامه داد: حل مشکلات اخلاقی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و غیره با یاد مرگ محقق می‌شود و انسان با یاد مرگ از هرگرفتاری نجات پیدا می‌کند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد با بیان اینکه مرگ ساده‌ترین راه برای اصلاح فرد است، یاد آور شد: انسان برای یاد مرگ لازم نیست به قبرستان برود بلکه با از دنیا رفتن نزدیکان و اطرافیان به یاد مرگ می‌افتد و اگر ما یادی از مرگ نکینم، یاد مرگ به سراغ ما خواهد آمد.

وی با اشاره به روایات گفت: یاد مرگ شهوات و هواهای نفسانی را میمیراند، دنیا را حقیر و آن طور که هست نشان می دهد، ریشه‌های غفلتت را در وجود انسان می‌خشکاند و آرامش را که بیشترین مشکلات بشری از نبود آن حاصل می‌شود به زندگی برمی‌گرداند.

سخنران هیئت انصار ولایت یزد با بیان اینکه شهدا بهترین انسان‌ها روی کره زمین بودند و  با یاد مرگ زندگی می‌کردند، ادامه داد: یاد مرگ حرص و طمع را کم می‌کند، لذت‌های حرام را از انسان‌ها می‌گیرد و لذت‌های حلال به او می‌دهد و پریشانی‌ها را از بین می‌برد.

حجت الاسلام مهدوی نژاد با بیان اینکه عده‌ای یاد مرگ را موجب افسردگی می‌دانند، خاطر نشان کرد: مرگی که در پس آن معاد و زندگی دوباره نباشد و مرگی که غربی‌ها و بی‌خداها به آن باور دارند، افسردگی می‌آورد و گرنه مرگی که در پس آن حساب و کتاب وجود داشته باشد، هیچ موقع موجب افسردگی نیست.

وی شهدا را مصداق بارز کسانی دانست که با یاد مرگ زندگی شیرینی داشتند و تأکید کرد: یاد مرگ زندگی را شیرین می‌کند و والدین در کنار تمام امکاناتی که برای فرزندان خود فراهم می‌کنند لازم است کتاب‌هایی از زندگی شهدا را در اختیار فرزندان خود قرار دهند و حتی برای خواندن این کتاب‌ها جایزه تعیین کنند تا فرزندان، شهدا را در زندگی خود الگو قرار دهند.

گفتنی است در این مراسم شاکری شمسی فرماندار یزد، سردار میرحسینی از یادگاران دفاع مقدس و زارع کمالی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله یزد حضور داشتند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.