Skip to Content

رییس سازمان بسیج مستضعفین در رشت:

هیچ کشوری با واردات به فناوری نرسیده است/ عدم وجود خودباوری و سو مدیریت باعث شکوفا نشدن اقتصاد است


سردار نقدی گفت: آمریکا با دو فناوری دارد که برایش عامل قدرت شده است. یکی مک دونالد که برای پر کردن شکم است و یکی دیگر مک دانل که یک کارخانه جنگنده ساز. چرا آمریکا به جای مک دونالد، فناوری های مک دانل را به کشور های دیگر منتقل نمی کند؟

به گزارش میبد خبر به نقل از ۸دی نیوز، هفتمین مجمع عالی بسیج سپاه قدس گیلان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد پل طالشان رشت، با حضور سردار نقدی، سردار عبدالله پور، عباس سلیمی نمین، سردار علیزاده و اعضای مجمع عالی بسیج برگزار شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در این همایش گفت: برای گریز از جنگ اقتصادی چند شرط وجود دارد. ابتدا از لحاظ نیروی انسانی که الحمدلله نیروی جوان و خوبی داریم و از لحاظ علمی نیز کشور جمعیت فراوانی از دانشجو را داراست. مورد دیگر مواد اولیه است که در کشور تولید می شودو مورد آخر هم انرژی و ذخایر فسیلی است.

سردار نقدی در ادامه گفت: با توجه به سرمایه های کشور عدم وجود خودباوری و سو مدیریت باعث می شود که در اقتصاد شکوفایی نداشته باشیم.

وی با اشاره به دو نوع اقتصاد مقاومتی و عاریتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با هدف فعال شدن جامعه صورت می گیرد اما اقتصاد عاریتی پیشرفت کشور در گرو سرمایه گزاران خارجی است.  پسباید با آمریکا کنار آمد.

سردار نقدی با تاکید بر تفاوتهای اقتصاد مقاومتی و عاریتی تاکید کرد: در اقتصاد عاریتی این منطق است که سرمایه با جذب اقتصادی سود آور می شود اما در اقتصاد مقاومتی میگوید اقتصاد را به گونه ای درست کنیم که خود سرمایه به سمتش بیاید.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: مشکلات اقتصادی راه حل اقتصادی دارد نه سیاسی، که در دولت اصلاحات و حتی در این دوره سیاست لبخند سرمایه اقتصادی خاصی وارد کشور نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سرمایه گزاران خارجی برای ما فقط دو نتیجه نامطلوب دارند یکی ایجاد مصرف و دیگری تصرف معادن و ذخایر که البته همه آنها پس از کوچکترین تغییری از کشور خارج می شوند. در واقع هیچ کشوری با واردات به فناوری نرسیده است.

سردار نقدی تاکید کرد: فقدان استراتژی اقتصادی از بزرگترین مشکلات اقتصادی است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با معرفی دو فناوری اصلی آمریکا گفت: آمریکا با دو فناوری دارد که برایش عامل قدرت شده است. یکی مک دونالد که برای پر کردن شکم است و یکی دیگر مک دانل که یک کارخانه جنگنده ساز. چرا آمریکا به جای مک دونالد، فناوری های مک دانل را به کشور های دیگر منتقل نمی کند؟

سردار نقدی در ادامه با اشاره به تاثیر سو واردات بر خودباوری ملی تاکید: ما واردات ماشین را تجربه کردیم. پس از ۵۰ سال از پیکان اکنون به پراید رسیدیم. حال آنکه در موشک سازی از برد ۳ کیلومتر پس از جنگ اکنون به ماهواره بر رسیدیم. تفاوت اینها با هم در این است که ما در زمان جنگ به واردات رو نیاوردیم و سراغ دانشگاهها رفتیم و به اینجا رسیدیم اما با اقتصاد عاریتی هرگز به اینجا نمیرسیدیم.

وی در پایان با اشاره به دیپلماسی مقاومتی و عاریتی گفت: دیپلماسی مقاومتی می گوید که در مقابل استعمار بایستید اما عاریتی می گوید با غرب ارتباط برقرار کرد و تحت سلطه آن باش.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.